بیتکوین حال و هوای نوامبر 2018 را دارد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بیتکوین حال و هوای نوامبر 2018 را دارد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بیتکوین حال و هوای نوامبر 2018 گرفته است و نهنگ شناخته‌شدۀ بیتکوین، JOE007، بازار کنونی را به بازار نوامبر 2018 تشبیه می‌کند. در آن زمان نیز بیت کوین پس از پایان یافتن بازار گاوی، سقوط را تجربه کرد. این نهنگ بر این اساس پیش‌بینی می‌کند که بیت کوین 5 برابر گران‌تر شود. در نوامبر 2018 بیتکوین 80 درصد از ارزش خود را، در مقایسه با ابتدای سال 2018، از دست داد.

آیا بیت کوین باز هم سقوط خواهد کرد؟

اگر تحرکی مشابه نوامبر 2018 در بیتکوین رخ دهد، یعنی بیت‌کوین هنوز جا برای افت قیمت دارد. زیرا با وجود آنکه درصد قابل توجهی از اوج قیمت خود را از دست داده، این افت قیمت تا کنون در حدود 60 درصد بوده است.

با وجود آنکه احساسات بازار رو به صعود دارد، قیمت بیت‌کوین طی ماه‌های گذشته بالا نرفته است. قیمت این کریپتوکارنسی اکثر اوقات در طیف 30 هزار دلار باقی مانده است. خرس‌های بازار تلاش می‌کنند که قیمت را باز هم پایین آورند. یعنی جایی که خرید آن سودآوری بیشتری داشته باشد. اما این اتفاق رخ نداده است، زیرا تریدرها توانسته‌اند قیمت را به 30 هزار دلار بازگردانند و در همان طیف نگاه دارند.

روند نوامبر 2018 به این سمت و سو گرایش دارد که قیمت بیت کوین را به 12 هزار دلار برساند. در این نقطه است که بیت‌کوین 80 درصد از ارزش خود را از دست می‌دهد و بازار دقیقاً بازار خرس‌ها خواهد بود. با وجود این 12 هزار دلار هنوز بالاتر از قیمت 3878.66 دلار است که بیت‌کوین در نوامبر 2018 به آن رسید.

در آن ماه قیمت بیت کوین 37 درصد افت کرد و بازار خرس بدین ترتیب آغاز شد و تا سال 2020 که قیمت‌ها دوباره شروع به افزایش کند، ادامه یافت.

آیا قیمت‌ها باز افزایش می‌یابد؟

JOE007 در پاسخ به این سوال می‌گوید که معتقد است قیمت بیت کوین نهایتاً بازخواهد گشت، و این قیمت بسیار بالاتر از قیمت کنونی خواهد بود. اما فعلاً به نظر می‌رسد که بازار بیت کوین بازار خرس باقی بماند.

بیتکوین حال و هوای نوامبر 2018

رشد 0.43 درصدی بیت کوین در 24 ساعت، منبع : TradingView.com

وقتی بازار گاو به بازار خرس تبدیل می‌شود، سخت‌ترین بخش پیش‌بینی آن است که چه زمانی بازار گاو پایان می‌یابد و بازار خرس چه زمانی آغاز می‌شود. مردم به سختی باور می‌کنند که قیمت به قعر خود رسیده است. خرید زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران ببیند که کف قیمت نزدیک است و لازم است پیش از صعود مجدد بازار، وارد عمل شوند.

وقتی نهنگ‌ها حال و هوای نوامبر 2018 را در بازار می‌بینند، آیا این واقعا یعنی قیمت‌ها باز هم کاهش می‌یابد؟ ممکن است. اما پیش‌بینی تحرکات قیمت بیت‌کوین هرگز آسان نبوده است. بی‌ثباتی بازار موجب می‌شود که تحرک قیمت نامنظم باشد و این پیش‌بینی‌ها صرفاً عقاید شخصی هستند.

هم‌اکنون، چهرۀ مطرحی مانند جیم کرام (Jim Cramer) بیت‌کوین‌های خود را فروخته، زیرا افت بیشتری را پیش‌بینی می‌کند؛ اما ریکاردو سالیناس (Ricardo Salinas) گفته که سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین برای هرکسی بهترین کار است. جان بولینجر (John Bolinger) نیز ماه گذشته گفت که بیت‌کوین به 50 هزار دلار می‌رسد و تیم درپر (Tim Draper) پیش‌بینی کرده که تا پایان 2022 بیت‌کوین از مرز 250 هزار دلار رد می‌شود.

اما همۀ این‌ها گمانه‌زنی است. سرمایه‌گذاران نهادی همچنان پول خود را به درون بازار می‌آورند، اما این به نظر می‌رسد که این هنوز برای افزایش قیمت بیت‌کوین کافی نیست.

منبع: newsbtc.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× 8 = چهل هشت