بیتکوین 20 سال دیگر جایگزین پول فیات می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بیتکوین 20 سال دیگر جایگزین پول فیات می‌شود

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق یک نظرسنجی، تعدادی از متخصصان کریپتوکارسی و فناوری مالی انتظار دارند که تا سال 2040 سیستم مالی جهان تا حد زیادی متکی بر بیت‌کوین شود. افت ارزش بیت‌کوین نتوانسته خوش‌بینی و امیدواری برخی کارشناسان دربارۀ این کریپتوکارنسی را از میان ببرد.

در یک نظرسنجی تازه که “Finder.com” انجام داده، نیمی از پاسخ‌دهندگان باور دارند که تا سال 2040 بیتکوین از پول فیات یا ارزهای صادر شده به دست بانک‌های مرکزی پیشی خواهد گرفت.

با وجود آنکه نمونه‌گیری در این نظرسنجی کافی نیست و میزان نمونه اندک است، “Finder.com” می‌گوید که این گزارش متکی بر هیئتی 40 نفره از متخصصان است. این نشان می‌دهد که افت ارزش بیت کوین، در مقایسه با اوج آن در میانۀ ماه آوریل، چشم‌انداز بلند مدت متخصصان کریپتو را تحت‌الشعاع قرار نداده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که نیمی از پاسخ‌دهندگان ظرف 20 سال آینده انتظار دیدن لحظه‌ای را دارند که بیت‌کوین بر امور مالی جهان مسلط خواهد بود. یک سوم از مشارکت‌کنندگان باور دارند که این اتفاق پیش از 2035 خواهد افتاد و 44 درصد پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین هیچ‌گاه بر سیستم مالی جهان تسلط نخواهد یافت.

بسیاری از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که حرکت السالوادور برای به رسمیت شناختن بیت‌کوین به عنوان پول رسمی، نقطۀ آغازی بود برای آنکه کشورها بیت کوین را به عنوان ارز نخست خود بپذیرند. 33 درصد از متخصصان کریپتو انتظار دارند که ظرف 10 سال آینده این کریپتوکارنسی در کشورهای توسعه‌یافته تبدیل به رایج‌ترین شکل پول شود. 21 درصد نیز معتقدند که این پذیرش  رخ خواهد داد، اما 10 سال یا بیشتر به طول خواهد انجامید.

یکی از موضوعاتی که این افراد درباره‌اش دغدغه دارند، پیامدهای زیست محیطی استخراج بیتکوین است. 93 درصد از آن‌ها تصور می‌کنند که بحث انرژی سبز به ضرر بیتکوین خواهد بود و 31 درصد باور دارند که مصرف انرژی بر قیمت بیتکوین تأثیر زیادی خواهد داشت.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ دو = 4