بیت کوین به پایین‌ترین قیمت چهارماهه رسید، دلیل آن چیست؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بیت کوین به پایین‌ترین قیمت چهارماهه رسید، دلیل آن چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین (BTC) برای اولین‌بار از سپتامبر 2021 به زیر 42 هزار دلار سقوط کرد و در 24 ساعت گذشته 2.92 درصد کاهش یافت و به 41733 دلار در طول معاملات روزانه رسید.
این امر نشان‌دهنده کاهش 39.5 درصدی نسبت به بالاترین قیمت تاریخ (ATH) بیتکوین یعنی 69000 دلار است که در نوامبر سال گذشته ثبت شد.

نا‌آرامی‌های قزاقستان

به نظر می‌رسد دلیل صریح این کاهش شدید قیمت، موجی از اعتراضات در قزاقستان به دلیل هزینه‌های بالای انرژی است که این‌روزها به راه افتاده است. در نتیجه این اعتراض‌ها، دولت این کشور برای مهار ناآرامی‌ها، اینترنت را در سراسر کشور قطع کرد و باعث شد استخراج‌کنندگانِ بیت‌کوین فعالیت‌هایشان را تعطیل کنند.
طبق پلتفرم تحلیلی داده “Coinwarz”، هش‌ریت استخراج بیت کوین از اوجِ “229 EH/s” ثبت‌شده در 1 ژانویه به “184.25 EH/s” فعلی (19.6 درصد کاهش) رسیده است.
قزاقستان پس از مهاجرت گسترده ماینرها از چین در ماه مه 2021، به دومین مرکز بزرگ استخراج بیت کوین پس از ایالات متحده تبدیل شده است.

تاثیر برنامه برنامه فدرال رزرو آمریکا در مورد نرخ بهره

به احتمال زیاد فدرال رزرو در سال جاری در بحبوحه ناراحتی بیشتر از تورم بالا، نرخ بهره را افزایش دهد. بیتکوین به عنوان یک دارایی امن با تورم بالا، بلافاصله پس از اعلام این خبر به زیر 44000 دلار سقوط کرد و قیمت همچنان در حال کاهش است.
در این میان، بر اساس گزارش Coinmarketcap.com، این انحلال قابل توجه در بازار کریپتو، ارزش بازار را به کمتر از 2 تریلیون دلار (1.96 تریلیون دلار) رسیده است.
سوال اساسی این است که آیا بیتکوین بار دیگر صعود خواهد کرد؟ مایکل ون د پوپ (Michael van de Poppe)، تحلیلگر بازار معتقد است که بیت کوین باید سطح 46000 دلار را بازیابی کند تا یک حرکت صعودی جدید را آغاز کند.
همان‌طور که می‌دانیم سال پیش پیش‌بینی‌های زیادی درباره صعود بیتکوین وجود داشت و برخی آن‌را تا 100000 دلار هم دیده بودند. با کاهش اخیر اما باید دید که ارز دیجیتال برتر در سال ۲۰۲۲ چگونه عمل خواهد کرد.

منبع: Blockchain.News

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

8 × یک =