بیت کوین رایگان ؛ افسانه یا واقعیت؟ - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

بیت کوین رایگان ؛ افسانه یا واقعیت؟

زمان مطالعه: 8 دقیقه

بیت کوین رایگان ؛ افسانه است یا واقعیت؟ امروز کریپتوکارنسی در دنیا رواج بسیاری یافته است؛ در صدر اخبار و در جمع دوستان و همکاران سخن از رمزارزها را فراوان می‌بینید و می‌شنوید. چنین توجهی از سوی جامعه، برای رونق یافتن صنعت کریپتوکارنسی بسیار خوب است؛ اما ناگزیر موجب می‌شود که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال روزبه‌روز گران‌تر شوند. با توجه به اینکه این روزها افراد بیشتری تمایل دارند که وارد بازار رمزارزها شوند، و رمزارزهای اصلی مانند بیت کوین و اتر نیز قیمت بالایی یافته‌اند، این پرسش به وجود می‌آید که چگونه می‌توان کریپتوکارنسی‌های گرانی چون بیت کوین را رایگان به دست آورد.

با وجود آنکه بیتکوین گران‌تر می‌شود و ممکن است تصور کنید که این گرانی موجب خواهد شد که شما هرگز وارد بازار آن نشوید، هنوز راه‌هایی برای به دست آوردن رایگان این کریپتوکارنسی وجود دارد؛ سایت‌های بسیاری وجود دارد که شما با انجام کارهای مختلف در آن، من‌جمله تماشای تبلیغات و بازی کردن می‌توانید بیتکوین رایگان به دست آورید. البته مقدار دریافتی شما زیاد نیست؛ اما با توجه به آنکه قیمت بیتکوین در طول زمان افزایش خواهد یافت، ممکن است در آینده سود خوبی داشته باشید.

بر این اساس در این مقاله می‌خواهیم به آموزش استخراج بیت کوین رایگان بپردازیم. به عبارت دیگر می‌خواهیم بدانیم که بیت کوین رایگان چیست؟ و راه‌های به دست آوردن بیت کوین رایگان چه هستند؟ پیش از هرچیز باید توجه داشته باشید که روش‌های دریافت بیت کوین رایگان ، یا به طور کلی کریپتوکارنسی، شما را به یک میلیونر تبدیل نخواهد کرد؛ اما برای کسانی که کمی وقت آزاد دارند، ممکن است مناسب باشد.

بیت کوین رایگان چیست؟

بیت کوین به خودی خود رایگان نیست و هر 1 بیت کوین هزاران دلار ارزش دارد. بیت کوین رایگان در واقع روشی از پرداخت به بیت کوین است، و شما آن را در ازای انجام کارهایی مانند تماشای یک تبلیغ، انجام یک بازی، شرط‌بندی، انجام یک کار (job)، یا استفاده از یک مرورگر به دست می‌آورید. بیت کوین رایگان قانونی و روشی مشروع برای به دست آوردن بیت کوین است؛ در واقع روشی است که برای پرداخت در ازای خدماتی خاص استفاده می‌شود. البته شما در این روش با دریافت 1 بیت کوین رایگان سروکار ندارید، بلکه بخشی از 1 بیت کوین را دریافت می‌کنید که ساتوشی (Satoshi) نام دارد.

بیت کوین رایگان

10 روش‌های دریافت بیت کوین رایگان

  1. دریافت بیت کوین رایگان با استفاده از فاست‌ها ( faucet)

نخستین راه برای دستیابی به بیتکوین رایگان فاست‌ها هستند. فاست‌ها پلتفرم‌هایی هستند که به کاربران کریپتوکارنسی رایگان جایزه می‌دهد؛ این جایزه در ازای انجام یک سری کارهاست؛ از جملۀ آن‌ها می‌توان به تماشای ویدیو و شرکت در نظرسنجی اشاره کرد. البته لازم است که در این زمینه انتظارات واقع‌بینانه داشته باشید. در سال‌های گذشته فاست‌هایی بودند که در ازای این کارها، یک بیتکوین یا حتی بیشتر جایزه می‌دادند؛ اما با توجه به قیمت امروز بیتکوین، این امر ناشدنی است.

یکی از ایده‌هایی که فاست‌ها برای نگاه‌داشتن بازدیدکننده در سایت خود اجرا می‌کنند، این است که در ازای دقایقی که او در سایت حضور دارد، به او مقدار کوچکی بیتکوین جایزه دهند. در نتیجه بازدیدکننده ترغیب می‌شود که به مدت طولانی در سایت باقی بماند و این برای مالک سایت سودآور است.

Cointiply” یکی از بهترین فاست‌های شناخته‌شده میان هواداران بیتکوین است. تا کنون بیش از 1.7 میلیون نفر به این سایت اعتماد کرده‌اند، و این سایت تا‌کنون بیش از 1.2 میلیون دلار بیتکوین رایگان جایزه داده است. در این سایت نیز برای دریافت بیتکوین رایگان لازم است که در نظرسنجی شرکت کنید یا ویدیو تماشا کنید. با انجام این کارها، شما به تدریج و به رایگان دارایی کریپتوی خود را می‌سازید. اما  اگر بخواهید از این سایت حداکثر جایزه را بگیرید باید روزی یکبار وارد حساب کاربری خود بشوید. بدین ترتیب معیار 100 درصد وفاداری را می‌گیرید و در ازای آن بیشترین حد جایزه را برای انجام کارها دریافت می‌کنید.

“FreeBitco.in” یک فاست دیگر است که در ازای ازای تکمیل کپچا (captchas – آزمون همگانی کاملاً خودکارشدۀ تورینگ برای مجزا کردن انسان و رایانه) و کارهای دیگر به شما پاداش می‌دهد. پاداش نقدی و بلیت‌های بخت‌آزمایی از جمله جایزه‌های این سایت است و همچنین در صورت آنکه این سایت را به دوستان خود معرفی کنید، 50 درصد جوایزشان از آن شما می‌شود.

برای کریپتوکارنسی‌های دیگر نیز فاست وجود دارد. در مجموع، اگر این روش برای شما مناسب است، می‌توانید آن را بیازمایید. نکته‌ای که باید پیش از کار با این سایت‌ها باید به آن توجه داشته باشید آن است که اکثر فاست‌ها در برداشت موجودی محدودیت دارند. بنابراین قبل از شروع این موضوع را چک کنید.

  • دریافت بیت کوین رایگان با مرورگر کریپتوتب

اگر اینترنت را با استفاده از مرورگر ” CryptoTab” جستجو کنید، بیت کوین رایگان می‌گیرید. این مرورگر عملکرد و ظاهری شبیه به گوگل کروم دارد. اما در واقع کارکرد آن کمک به استخراج بیت کوین است و سیستم پاداش دهی به ماینر در آن تعریف شده است.

  • دریافت بیت کوین رایگان با استفاده از ایردراپ‌ها (airdrops)

ایردراپ روشی برای بازاریابی است، و در آن به کسانی که دربارۀ یک ارز مجازی جدید آگاهی‌رسانی کنند، توکن و کوین داده می‌شود. مشارکت در ایردراپ‌ها از ساده‌ترین و سریع‌ترین راههای کسب بیت کوین است.

هم‌اکنون ایردراپ‌ها به اندازۀ گذشته رواج و محبوبیت ندارند، اما راه خوبی برای به دست آوردن بیت کوین رایگان هستند. به طور کلی ایردراپ زمانی استفاده می‌شود که توسعه‌دهندۀ یک پلتفرم بلاکچین جدید کریپتوی آن پلتفرم را اهدا کند با این هدف که پذیرش آن کریپتو را در جامعه گسترش دهد و اجتماعی از کاربران را تشکیل دهد و موجودی خود را به گردش بیندازد و فعالیت را در بلاکچین خود افزایش دهد.

وبسایت‌های گوناگونی وجود دارد که اطلاعات ایردراپ‌های آتی را در خود دارند. از جملۀ این وبسایت‌ها می‌توان به “airdrops.io” یا “airdropalert.com” اشاره کرد. در این سایت‌ها به تفصیل دربارۀ پلتفرم‌هایی که در حال برنامه‌ریزی برای ایردراپ خود هستند، نوشته شده است.

سازوکار عمدۀ ایردراپ‌‌‌ها بدین صورت است که مثلاً به گروه تلگرام یک پروژه بپیوندید یا روی توئیتر مطالبی را بازنشر کنید، و در ازای این کارها کریپتوی رایگان بگیرید. این یک وضعیت برد-برد است؛ زیرا برای آن پروژه نیز تبلیغ و بازاریابی انجام می‌شود و از این رهگذر اجتماع پشتیبان خود را می‌سازد.

یکی از ایردراپ‌هایی که به مشارکت‌کنندگان مبلغ قابل توجهی را پرداخت کرد، یونی‌سواپ (Uniswap) بود؛ در این پروژه، هرکسی که روی یونی‌سواپ معامله کرده بود، 400 توکن پرداخت شد. همچنین پروژه‌هایی مانند “Stellar Lumens” و “Ontology” نیز روزی به واسطۀ ایردراپ تبلیغ شدند. کاربرانی که در ایردراپ “Ontology” شرکت کردند، مقدار زیادی دلار به دست آوردند. همچنین، در این پروژه مقدار زیادی بیت کوین وجود داشت که کاربران به رایگان به دست آورند.

  • هدایای صرافی‌ به صورت بیت کوین رایگان

برخی صرافی‌های به عنوان هدیه، به کاربران خود کریپتوکارنسی رایگان می‌دهند. مشهورترین آن‌ها بایننس است که از نظر حجم معامله بزرگترین صرافی جهان است. بایننس به صورت مرتب هدیه می‌دهد و این هدیه عمدتاً شامل توکن اصلی خود صرافی یعنی “BNB” است. این هدیه‌ها زمانی به کاربران داده می‌شود که به حجم مشخصی معامله برسند؛ بنابراین می‌توان گفت که این هدایا کاملا رایگان نیستند.

  • دریافت بیت کوین رایگان با یادگیری

شما همچنین می‌توانید با یادگیری دربارۀ بیتکوین در سایت‌های چون کوین بیس، بیتکوین به دست آورید. سایت کوین بیس (Coinbase) که یکی از صرافی‌های معتبر جهان است، در پلتفرم آموزشی خود، دوره‌ها و برنامه‌های ویدیویی متعددی را ارائه می‌دهد. در این صرافی اگر شما در پلتفرم‌های آموزشی و یادگیری شرکت کنید، هدیه می‌گیرید؛ بدین منظور کافی است به سوالات آزمون‌هایش پاسخ دهید یا وظایف و تسک‌های خاصی را انجام دهید.  

این جایزه محدود به بیتکوین نیست و شامل آلت کوین‌ها نیز می‌شود؛ برای مثال اگر شما دربارۀ برخی آلت کوین‌ها یاد بگیرید می‌توانید به میزان 20 دلار از آن‌ها به رایگان بردارید. برای آنکه بتوانید از این خدمات بهره‌مند شوید، ابتدا لازم است که در سایت کوین بیس ثبت‌نام کنید.

  • دریافت بیت کوین رایگان از طریق پژوهش، نوشتن و خواندن

برخی بلاگ‌ها، سایت‌های خبری و فوروم‌ها در ازای آنکه برایشان بنویسید، به شما بیت کوین رایگان می‌دهند. برای این کار شما باید در خصوص آن حوزه اطلاعات و دانش داشته باشید. در این راستا یکی از پروژه‌های جالبی که کریپتوی رایگان اهدا می‌کند “Publish0x” است. “Publish0x” سایتی است که افراد عادی می‌توانند در آن مطالب بلاگ بنویسند و منتشر کنند.

این سایت ذخیرۀ کریپتو دارد و به سه گروه کریپتو اهدا می‌کند: 1- کسانی که مطالب بلاگ را می‌خوانند. خوانندگان پس از خواندن مطالب، در انتهای مطلب گزینه‌ای خواهند داشت که به واسطه‌اش می‌توانند انتخاب کنند که چه مقدار به نویسنده کریپتو داده شود و چه مقدار را خودشان بردارند. 2- کسانی که مطالب بلاگ را می‌نویسند. نویسندگان کریپتوی خود را به واسطۀ خوانندگان به دست می‌آورند. البته این دریافت کریپتو هم برای خوانندگان و هم نویسندگان رایگان است و از موجودی سایت تأمین می‌شود. 3- کسانی که مقالات را بازنشر می‌کنند و در اختیار مردمی می‌گذارند که به آن‌ها علاقه دارند.

گروه سوم که “Publish0x” آن‌ها را سفیر می‌خواند، مطالب را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و به ازای کاربرانی که از طریق لینک آن‌ها به سایت وارد شدند و ثبت‌نام کنند، پاداش می‌گیرند. مجموعا دریافتی از این سایت زیاد نیست؛ اما برخی مقالات نیز میزان قابل توجهی کریپتو دریافت می‌کنند.

  • دریافت بیت کوین رایگان با بازی‌های موبایل یا آنلاین

راه دیگر برای کسب بیت کوین رایگان، بازی کردن با گیم‌های بلاکچین است. بازی‌های آنلاین زیادی وجود دارد که مقادیر کمی بیت کوین جایزه می‌دهد. کارکرد این بازی‌ها مانند فاست‌های بیت کوین هستند. این جایزه‌ها موجب می‌شود که کاربران به ادامۀ بازی و دیدن تبلیغات ترغیب شوند. بدین ترتیب بازی‌های آنلاین یکی از منابع مهمی است که شرکت‌ها با ارائۀ بیت کوین در آن‌ها به تبلیغ و انتشار آگهی می‌پردازند. همچنین می‌توان گفت که بازی‌ها به دست آوردن بیت کوین رایگان با موبایل را میسر کرده‌اند.

“RollerCoin” یک بازی برای استخراج بیتکوین است، و با تعریف وظایفی برای شما مهارت‌هایتان را به آزمون می‌گذارد و فرایند استخراج را سرگرم‌کننده می‌سازد. “Bitcoin Alien Run” بازی دیگری است که شما را به مأموریت‌هایی در کهکشان می‌برد و اگر شما بتوانید این مأموریت‌ها را به انجام برسانید، بیتکوین جایزه می‌گیرید.

علاوه بر بیت کوین، برای توکن‌های دیگر نیز بازی‌هایی طراحی شده است. یکی از این بازی‌ها “Town Star ” است که “Gala Games” آن را ساخته است. در این بازی شما در یک محیط بلاکچین رقابت می‌کنید که هر هفته یکی از 200 سکونتگاه‌های موفق و برتر را بسازید. اگر موفق شوید برندۀ توکن‌های “Gala” خواهید شد. هم‌اکنون افرادی هستند که هر هفته تنها با بازی کردن صدها دلار توکن گالا می‌برند. اخیرا برای دوجکوین نیز یک بازی واقعیت افزوده با نام “Million Dodge Disco” ساخته شده که در فضای آن یک میلیون دوج در گردش است و کاربران می‌توانند حین بازی دوج جمع‌آوری کنند.

  • دریافت کمک مالی (donations) در قالب بیت کوین رایگان

اگر شما فرد خلاقی باشید و بلاگ و وبسایت خود را داشته باشید، یکی از راه‌های دریافت کریپتوی رایگان آن است که در سایت خود صفحه یا امکانی برای دریافت کمک مالی درست کنید. اگر آدرس کیف پول بیت کوین خود را بگذارید و از افراد تقاضای کمک مالی کنید، ممکن است مخاطبان شما مقدار کمی بیت کوین برای شما بفرستند. بسیاری از خیریه‌ها دست به این کار می‌زنند و همین‌طور بسیاری از بلاگرها، ژورنالیست‌ها و پژوهشگران این روش را انتخاب کرده‌اند. البته این بیت کوین یا کریپتو در ازای کار شما پرداخت می‌شود.

  • وام دادن بیت کوین برای کسب بیت کوین رایگان

یکی از روش‌های محبوب به دست آوردن بیت کوین، قرض دادن آن در پلتفرم‌هایی است که بدین منظور طراحی شده است. در این پلتفرم‌ها وام دهندگان و وام گیرندگان به هم متصل می‌شود. کسانی که به کریپتو نیاز دارند از مالکان کریپتو که به دنبال سود کردن هستند، وام می‌گیرند. در نتیجه مالکان بیتکوین، در ازای وام دادن بیتکوین خود، در قالب سود بیتکوین رایگان به دست خواهند آورد. یکی از پلتفرم‌های وام‌ بیتکوین در سایت بایننس، این لینک است.

  1. دریافت بیت کوین رایگان با انجام کارهای آنلاین (online jobs)

 برخی سایت‌ها از شما می‌خواهند که کارهای مشخصی را برایشان انجام دهید و در ازایش به شما بیت کوین رایگان می‌دهد. برای مثال برخی شرکت‌ها به شما بیت کوین می‌دهد که وبسایت‌شان را تست کنید و در تحلیل و بهینه‌سازی‌اش کمک کنید، در نظرسنجی شرکت کنید، پست‌هایشان را در توئیتر بازنشر کنید و غیره. برخی وبسایت‌ها به کسانی که به سوالاتشان پاسخ درست دهد، بیت کوین رایگان می‌دهند.” BitcoinGet” یکی از این سایت‌هاست.

منابع:

paxful.com

benzinga.com

freebitco.in

cryptobrowser.site

guru99.com

نویسنده: ترانه دادمانی

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

75 − = هفتاد