تاثیر تورم در آمریکا در ثبت ATH جدید برای بیت کوین (BTC) - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تاثیر تورم در آمریکا در ثبت ATH جدید برای بیت کوین (BTC)

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چهارشنبه 10 نوامبر، قیمت “BTC” بلافاصله بعد از آن‌که ایالات متحده گزارش داد که شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) 6.2 درصد افزایش یافته، به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار رسید.
به نظر می‌رسد که تورم در ایالات متحده با سریع‌ترین نرخ‌اش، آن‌هم از دهه 1990، رشد داشته است.
با توجه به این‌که، این دارایی دیجیتال به‌عنوان یک پوشش تورم قوی عمل می‌کند، افزایش قیمت بیت کوین کاملاً مشخص بود.
به گفته برخی از تحلیل‌گران، افزایش تورم در تمام اقتصادهای بزرگ جهان، می‌تواند سوخت اضافی برای افزایش قیمت بیت کوین فراهم کند.
در این میان حتی برخی از بزرگ‌ترین بازیگران وال استریت به دلیل ترس از تورم، در این افزایش قیمت بیت کوین شرکت کردند.
همچنین در سوی دیگر بازار، طلا رقیب بیت کوین، سال گذشته تا حد زیادی به عنوان محافظ تورم عملکرد ضعیفی از خود نشان داد. در نتیجه، بیت کوین در بین بازیگران بزرگ مقبولیت بیشتری پیدا کرده است.

بیت کوین (BTC) وارد تصحیح شارپ (Sharp Correction) می شود

اگرچه قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه به بالای 69000 دلار رسید، اما فقط برای یک دوره بسیار کوتاه روی این قیمت ماند. بیتکوین وارد یک اصلاح شدید شد و تقریباً 10 درصد سقوط کرد و به پایین 64000 دلار آمد.
این اتفاق منجربه به وجود آمدنِ نقدینگی‌های گسترده در سراسر بازار شد. وو بلاکچین (Wu Blockchain) روزنامه‌نگار ارز دیجیتال توضیح داد:
«در 12 ساعت گذشته، بیتکوین از 69000 عبور کرد و سپس شروع به کاهش به حداقل 64565 کرد. افزایش و کاهش کوتاه‌مدت منجر به انحلال بیش از 450 میلیون دلار آمریکا در عرض 4 ساعت و بیش از 680 میلیون دلار در انحلال 12 ساعته شد. این کاهش قیمت، به دنبال اصلاح شدید در سهام ایالات متحده است. نزدک کامپوزیت (INDEXNASDAQ: .IXIC) در ساعات پایانی بازار 1.66 درصد کاهش یافت. حالا این اهمیت دارد که ببینیم اگر بیتکوین پایه 64000 دلاری پیدا کند، از اینجا به بعد سفر صعودی خود را آغاز می‌کند یا نه.»

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× پنج = 25