تحریم بایننس به دست بریتانیا اثرگذار نیست - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحریم بایننس به دست بریتانیا اثرگذار نیست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به نظر می‌رسد که محدودیت‌های اعمال شده از سوی بانک‌های بریتانیا به صرافی بایننس ضربه نخواهد زد. چنان‌که حجم معاملۀ بایننس طی این هفته عادی بود، و توکن‌های اصلی، یعنی بیت کوین و اتریوم، در این صرافی بالاتر از حد نرمال خریدوفروش شدند. در این یادداشت به تحلیل دلایل این موضوع پرداخته می‌شود.

طی این هفته تعداد زیادی از بانک‌های بریتانیایی اعلام کردند که تراکنش‌های خروجی به صرافی بایننس را مسدود می‌کنند. با وجود این، به نظر نمی‌رسد که این اقدامات تأثیر مهمی بر صرافی بایننس بگذارند، چرا که هم‌اکنون از نظر حجم معامله بالاترین صرافی در دنیاست.

نخستین علت آن است که بخش کمی از کاربران بایننس از بریتانیا هستند و روشن نیست که کشورهای دیگر نیز سیاست‌هایی مشابه بریتانیا را در خصوص بایننس به کار گیرند. طبق داده‌های سایت “Similarweb” بریتانیا تنها 3.75 درصد از کل کاربران بایننس را دربردارد. همچنین رویدادها این هفته تأثیری بر حجم تراکنش نداشته است. طبق داده‌های “Nomics” که تاریخچۀ داده‌های صرافی‌ها را فراهم می‌کند، حجم معاملۀ روزانه بایننس، از اواخر ماه مه، بین 100 میلیارد و 20 میلیارد نوسان داشته است.

تحریم بایننس به دست بریتانیا اثرگذار نیست

نمودار حجم معامله‌های بایننس

هم‌اکنون بایننس حجم خریدوفروش روزانه‌ای معادل 33.2 میلیارد دلار دارد که دو برابر “FTX” است. ضمنا اخبار بد این هفته بر قیمت توکن اصلی این صرافی، یعنی بایننس کوین (BNB)، اثرگذار نبوده است. این توکن طی این هفته 8.5 درصد افزایش قیمت داشت، و در این زمینه هم از اتریوم (با 0.7 درصد افزایش قیمت) و هم از بیت‌کوین (با 0.6 درصد کاهش قیمت) پیشی گرفته است.

بایننس با قواعد سختگیرانه‌تری از سوی کشورهای دیگر نیز روبرو شده است. با وجود این، هیچ یک از این اقدامات، همانند محدودیت‌های بانکی بریتانیا، سرمایه‌گذاران خرد را هدف نگرفته است؛ بنابراین به نظر نمی‌‍رسد که بایننس به این زودی تزلزل پیدا کند.

منبع: cryptobriefing.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

1 + یک =