تحقیق سناتور آمریکایی دربارۀ جرایم سایبری با کریپتوکارنسی - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحقیق سناتور آمریکایی دربارۀ جرایم سایبری با کریپتوکارنسی

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یک سناتور ایالت متحد آمریکا تحقیقی را آغاز کرده دربارۀ اینکه چگونه کریپتوکارنسی‌ها به جرایم سایبری سهولت می‌بخشند. این تحقیق همچنین اقدامات نظارتی و مقررات موجود در خصوص ارزهای مجازی را مورد توجه قرار خواهد داد.

گری پیترز (Gary Peters) هفتۀ گذشته خبر از تحقیقی داد که طی آن حملات باج افزاری و چگونگی تسهیل جرایم سایبری به واسطۀ رمزارزها بررسی خواهد شد.

در این اطلاعیه آمده که او تحقیقاتی را آغاز کرده دربارۀ اینکه نقش رمزارزها در تشویق مجرمان سایبری به حملات باج‌افزار چیست. به گفتۀ وی این حملات برای امنیت ملی آمریکا تهدید محسوب می‌شوند.

او گفته که افزایش استفاده از رمزارزها به عنوان شیوۀ پرداخت در حملات باج‌افزاری، نشان می‌دهد که مجرمان سایبری باور دارند که می‌توانند بدون آنکه پاسخگو باشد، دست به حمله بزنند.

این سناتور اشاره کرده که حملات باج افزاری در سال 2020، 150 درصد افزایش داشته است، و طی همان زمان به مجرمان سایبری 412 میلیون دلار از طریق رمزارزها پرداخت شده است. او افزود که طی همین ماه یک حملۀ باج‌افزاری شبکه‌های متعلق به حدود 200 شرکت را فلج کرد و هکرها نزدیک به 70 میلیون دلار به کریپتوکارنسی درخواست کردند تا این شبکه‌های آسیب دیده را رمزگشایی کنند.

این تحقیقات افزایش حملات باج‌افزاری و چگونگی تشویق مجرمان سایبری به واسطۀ کریپتوکارنسی را بررسی خواهد کرد، و همچنین به این موضوع خواهد پرداخت  که چگونه قانون‌گذاران و ناظرات دولت فدرال می‌توانند انگیزه‌های ارتکاب جرم در مبادلۀ کریپتوکارنسی را از میان ببرند. در این اطلاعیه آمده است که:

این تحقیقات همچنین اقدامات و مقررات نظارتی فعلی مربوط به ارزهای مجازی را بررسی خواهد کرد؛ همچنین بررسی خواهد کرد که قانونگذاران و آژانسهای فدرال تضمین می‌کنند که همه آمریکایی‌ها می‌توانند با خیال راحت به رمزارزها دسترسی داشته باشند و در عین حال این موضوع انگیزه‌ای برای مجرمان فراهم نمی‌کند.  

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× نه = 72