تحلیل‌گران رمز ارز از ممنوعیت‌ها در چین می‌گویند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحلیل‌گران رمز ارز از ممنوعیت‌ها در چین می‌گویند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رویداد اخیر شاید بزرگترین ممنوعیت جامع چین در برابر رمز ارز باشد. این ممنوعیت موجب شد که بیتکوین در روز جمعه سقوط کند. اما به نظر می‌رسد برای تریدرها و تحلیل‌گران باسابقه، این رویداد نیز آشناست. در این مقاله نظر تحلیل‌گران رمز ارز را دربارۀ سرکوب‌های اخیر چین می‌خوانیم.

 

اولریک ک. لیکه  (Ulrik K. Lykke)، مدیر اجرایی صندوق سرمایه‌گذاری رمزنگاری ARK36:

بار دیگر دولت چین بیت‌کوین را سرکوب کرده است. از سال 2013 ، این کار را حداقل هفت بار انجام داده و دو بار از آن امسال رخ داده است. هر‌بار که این اتفاق می‌افتد، بازارها با کاهش قیمت به این سرکوب واکنش نشان می‌دهند و هر بار این تأثیر کوچک‌تر و کوتاه‌مدت‌تر می‌‌شود. داستان «چین بیت کوین را ممنوع می‌کند» در جامعۀ بیت کوین تقریباً شبیه به یک الگوی میم شده است.

 

Haohan Xu، مدیرعامل Apifiny ، یک شبکۀ معامله و استخراج دارایی‌های دیجیتال:

آخرین اقدام چین، با توجه به سابقه‌ای که در اقدام علیه رمزارزها دارد، شگفت آور نیست… اگر چین به این روال ادامه دهد، معاملات رمزارز ها به کشورهایی منتقل می‌شود که محیط نظارتی باثبات‌تری دارند، و این به معنای نقدشوندگی قابل‌پیش‌بینی‌تر و معاملات سالم‌تر و قوی‌تر در سراسر جهان است.

 

جورج زاریا (George Zarya)، مدیرعامل کارگزاری و صرافی Bequant:

صنعت نهادی رمزارز تغییر چندانی نخواهد کرد، زیرا کسانی که می‌توانستند از آنجا رفته‌اند و کسانی که نمی‌توانستند کسب‌وکارشان را تعطیل کرده‌اند. بازار خرده‌فروشی به احتمال زیاد مورد توجه قرار گرفته و همچنان از حجم بازار حمایت خواهد کرد.

 

آنتونی پمپلیانو (Anthony Pompliano)، سرمایه گذار در Pomp Investments:

ممنوعیت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده به دست چین به نظر منفی می‌رسد، اما بازار بعد از صدمین‌بار چندان اهمیتی به این موضوع نخواهد داد.

 

ماتی گرینسپان (Mati Greenspan)، بنیانگذار اقتصاد کوانتومی (Quantum Economics):

چین بیتکوین را برای چندمین بار ممنوع کرد. هرکسی که در آنجا هنوز از بیتکوین استفاده می‌کند در حال حاضر به‌صورت زیرزمینی فعالیت می‌کند، بنابراین اکنون آنها نیز یک جنایتکار هستند. واسفا!

 

کریگ ارلام (Craig Erlam)، تحلیلگر ارشد بازار:

مخالفت چین با ارزهای رمزنگاری شده چیز جدیدی نیست، اما آخرین شفاف‌سازی‌ها نشان می‌دهد افرادی که با این بازار سروکار داشته باشند، در معرض پیگرد قانونی هستند. اقدامات چین در گذشته از صعود ارزهای دیجیتال چندان جلوگیری نکرده است، بنابراین من نمی توانم شگفت زده شوم که یک بار دیگر شاهد بازگشت آن باشم.

 

Fundstrat ، یک شرکت تحقیقاتی سرمایه‌گذاری مستقل:

ما شاهد فروش فوری رمزارزها هستیم، اما به نظر می‌رسد همچنان که مشارکت‌کنندگان بازار اطلاعات را درک می‌کنند، خرید پشتیبان رمزارزها نیز در حال فعال شدن است.

 

فردی ویلیامز ، تریدر فروش در GlobalBlock:

ما قبلاً نیز این رویکرد را از چین مشاهده کرده‌ایم، چین جایی است که اخبار ممنوعیت در آن طی این سال‌ها گزارش شده است، اما این اخبار مانع از ادامۀ روند صعودی بیتکوین و دارایی‌های دیجیتالی نشده است.

 

منبع: coindesk.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پانزده ÷ = 3