تحلیل بانک‌آوآمریکا دربارۀ قانونی شدن بیتکوین در السالوادور - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحلیل بانک‌آوآمریکا دربارۀ قانونی شدن بیتکوین در السالوادور

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک‌آوآمریکا (Bank Of America) می‌گوید شیوۀ پذیرش بیتکوین در السالوادور می‌تواند به این کشور کمک کند. دیروز نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، در توئیتر خود گزارش اقتصادی بانک‌آوآمریکا را منتشر کرد. در این گزارش علت خوش‌بینی بانک‌آوآمریکا دربارۀ چشم‌انداز اقتصادی السالوادور توضیح داده شده است.

در این مقاله بر منافعی تأکید شده است که پذیرش بیتکوین به عنوان پول قانونی برای این کشور به همراه دارد. این مقاله که در 26 ژوئیه منتشر شده، دربارۀ چشم‌انداز کلی السالوادور بحث می‌کند و بخشی نیز معطوف به موضوع پول‌های ارسالی، دیجیتالیزه شدن و اقدامات این شرکت است.

بانک‌آوآمریکا تصدیق می‌کند که چگونه بیت کوین می‌تواند جریان پول‌های ارسالی به خارج از مرز را بهبود بخشد، به گزارش این بانک هزینۀ میانگین چنین حواله‌هایی بالای 10 درصد است و بیت کوین می‌تواند آن را کاهش دهد.

طبق این مقاله، سودمندی دیگری که بیت کوین می‌تواند داشته باشد گسترش امکان بانکداری است. زیرا بیش از 70 درصد از جمعیت بزرگسال السالوادور به بانکداری سنتی دسترسی ندارند، و بیت کوین قابلیت این را دارد که دسترسی به پرداخت الکترونیکی را دموکراتیزه کند.

همچنین، به گزارش بانک‌آوآمریکا، پذیرش بیتکوین به عنوان پول رسمی السالوادور گزینه‌های بیشتری را برای شهروندان این کشور فراهم می‌کند، یعنی هم مصرف‌کنندگان هم فروشندگان انتخاب می‌کنند که کدام یک از سیستم‌های استاندارد پولی را می‌خواهند.

در این گزارش همچنین آمده است که پذیرش بیتکوین جریان سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی را برای السالوادور به همراه می‌آورد، مانند توسعه دهندگان پلتفرم‌های پرداخت، ماینرهای بیتکوین، سازندگان ای‌تی‌ام.

السالوادور نخستین کشوری است که بیتکوین را به عنوان پول رسمی خود استفاده می‌کند. این اقدام سمبلی برای جریان پذیرش کریپتو بود و برای طرفداران ارزهای دیجیتال پیامدهای مثبتی داشت، چنان که سایر کشورهای آمریکای لاتین، همچون پاراگوئه، در حال گسترش برنامه‌های خود در زمینۀ ارزهای رمزنگاری‌شده هستند.

با وجود این، طبق یک نظرسنجی اخیر، قریب به 83 درصد از ساکنان السالوادور نمی‌خواهند که دریافتی‌شان به بیتکوین باشد.

منبع: bitcoinist.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج + پنج =