تحلیل مایکل سیلور و مکس کایزر دربارۀ تبدیل سهام تسلا به بیتکوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تحلیل مایکل سیلور و مکس کایزر دربارۀ تبدیل سهام تسلا به بیتکوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکل سیلور (Michael Saylor) و مکس کایزر (Max Keiser) از مزایای بالقوۀ تبدیل سهام تسلا به بیتکوین می‌گویند. آنها معتقدند که ایلان ماسک باید بخشی از سهام تسلا را نقد کند و با آن بیتکوین بخرد.
ایلان ماسک روز گذشته از فالوئرهای توئیتر خود پرسید که آیا 10 درصد از سهام تسلای خود را بفروشد یا نه. سوال این است که با این پول چه می‌توان کرد. حامیان بیت‌کوین مانند سیلور و کایزر از مزایای تبدیل این پول به بیتکوین گفتند.
ماسک که مدیرعامل بزرگترین شرکت سازندۀ خودروهای برقی جهان است، رویکرد متفاوتی را دربارۀ آیندۀ مالی خود در پیش گرفته است. او از طرفداران چندمیلیونی خود در توئیتر پرسید که آیا ده درصد از سهام شخصی خود را در تسلا بفروشد یا نه.
تخمین زده می‌شود که این ده درصد معادل 25 میلیارد دلار است. ماسک گفته که به نتایج این نظرسنجی پایبند خواهد بود.
در پاسخ به توئیت ماسک، بسیاری به او پیشنهاد کرده‌اند که با این پول چه کند. یکی از محبوب‌ترین پیشنهادات متعلق به مدیر مایکرواستراتژی، مایکل سیلور است. او به ماسک توصیه کرد که با این 25 میلیارد دلار بیت کوین بخرد و کل ترازنامۀ تسلا را به این رمزارز تبدیل کند.
سیلور که شرکت خودش نیز بیش از 7 میلیارد دلار بیت کوین دارد، معتقد است که این حرکت موجب تنوع اقتصادی و حفاظت در برابر تورم می‌شود و از نظر مالیاتی نیز برای سرمایه‌گذاران سودآورتر است.
مکس کایزر که خود میزبان برنامۀ تلویزیونی کایزر تی‌وی (Keiser TV) و از حامیان قدیمی بیت کوین است، پیش‌تر اقدامات ماسک دربارۀ بیت کوین را نقد کرده است.
او معتقد است که شما بیت‌کوین را تغییر نمی‌دهید، بیت‌کوین است که شما را تغییر می‌دهد، و افزود که ماسک از اشتباهات گذشته‌اش درس گرفته و از شیت‌کوین دست کشیده است. منظور او دوج‌کوین است. پیشنهاد کایزر نیز به ماسک تبدیل این سهام به بیت‌کوین است و این کار را اقدامی در برابر سوءرفتار و تورم بازارهای سهام و اوراق قرضه می‌داند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

3 + چهار =