تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خبر:  تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها 

در سراسر جهان، اکثر کشورها درحال کار برروی ایجاد قوانین و مقرراتی در مورد ارزهای دیجیتال هستند. در تلاش برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی کریپتو، ایران مشتاق است قوانین سخت‌گیرانه‌تری را تنظیم کند. دولت ایران قصد دارد قوانین جدیدی را برای افزایش جریمه استخراج غیرقانونی کریپتو اعمال کند.

درحالی که این کشور اجازه استخراج مجاز کریپتو را می‌دهد، سال گذشته استخراج غیرقانونی را برای کاهش بار شبکه برق خود سرکوب کرده‌بود. مقررات جدید ایران شامل زندانی کردن مجرمان و لغو مجوزهای کسب و کار در صورت تخلفات مکرر می‌شود.

ایران استفاده نادرست از برق را ممنوع می کند
بر اساس گزارش تهران تایمز، تحریم های سختگیرانه جدید از ۳ تا ۵ برابر افزایش می‌یابد. یک مقام مسئول اشاره کرده‌است که استفاده از برق یارانه‌ای خانوارها، صنایع و کشاورزی برای استخراج دارایی‌های دیجیتال ممنوع می‌شود.

او به افزایش سوء‌استفاده از برق یارانه‌ای اشاره کرده‌است. این مقام مسئول این موضوع را مطرح کرد که این اقدامات غیرقانونی برای تامین برق در شبکه سراسری هزینه داشته‌است. درحالی که نوسانات به لوازم برقی خانگی مردم نیز آسیب می‌رساند.

در سال ۲۰۱۹، دولت ایران مجوز استخراج ارزهای‌دیجیتال را تنها برای فعالیت‌های صنعتی صادر کرد. این تصمیم منجر به جهش استخراج رمزارزها در سراسر کشور شد. بعداً در آغاز سال ۲۰۲۰، مقامات مجوز بیش از ۱۰۰۰ واحد استخراج ارز دیجیتال را صادر کردند. در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰)، وزرا حتی به متخلفان در مورد سوء‌استفاده از برق هشدار دادند و گفتند که آن‌ها باید جریمه‌های سنگینی را بپردازند.

طبق این گزارش، قانون جدید تنها محدود به جریمه نیست، بلکه متخلفان باید تاوان خسارت وارده به شبکه برق را نیز بپردازند.

مصرف انرژی استخراج رمزارزها، یک موضوع بحث برانگیز
کشورهایی مانند چین به دلیل نگرانی در مورد مصرف بالای انرژی، با ممنوعیت سراسری استخراج رمزارزها سیگنالی قوی به سراسر جهان ارسال کردند. قزاقستان نیز به دلیل کمبود شدید انرژی در این کشور، این فضا را سرکوب کرده بود. اخیراً اتحادیه اروپا به ممنوعیت رمزارزهای متمرکز بر ماینینگ به دلیل تأثیر بالقوه آنها بر محیط زیست رأی داد اما در نهایت این پیشنهاد رد شد.

منبع: coingape

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=8136

// پایان خبر: تشدید اقدامات ایران علیه استخراج غیرقانونی رمزارزها //

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

90 ÷ هجده =