تعداد استفاده‌کنندگان کریپتو دو برابر شده است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تعداد استفاده‌کنندگان کریپتو دو برابر شده است

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تعداد کل استفاده‌کنندگان کریپتو طی شش ماه اخیر دو برابر شده است و علت آن عمدتا سرمایه‌گذاری نهادی در بازار کریپتوکارنسی و همچنین علاقه‌مندی عمومی به میم کوین‌هایی مانند دوج کوین و شیبااینو است.

داده‌های این گزارش از 24 صرافی برتر دنیا گردآوری شده است و نشان می‌دهد که تا پایان ژوئن بیش از 220 میلیون کاربر در این صرافی‌ها وجود دارد. در ماه‌های فوریه و مه تعداد کاربران جدید به اوج خود رسیده است، یعنی 203 میلیون نفر.

بازار آلت کوین نیز طی نخستین ماه‌های 2021 رشد بی‌سابقه‌ای پیدا کرد و شاهد رشد تعداد کاربران بود. همچنین طبق این گزارش اتریوم در سال جاری از بیتکوین پیشی گرفت. پس از ماه آوریل تمایل به سرمایه‌گذاری نهادی در اتریوم بسیار افزایش یافت و در مه و ژوئن به اوج خود رسید.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شیبااینو و دوجکوین مسئول اصلی افزایش تمایل به بازار آلتکوین بوده‌اند. دربارۀ میزان رشد شیبااینو داده‌های دقیقی در دسترس نیست، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که در نیمۀ نخست سال 2021 دوج‌کوین 3663 درصد رشد داشته است.

طبق داده‌های کوین بیس، حجم خریدوفروش اتریوم طی 6 ماه نخست 2021، 1400 درصد رشد داشته است و میزان سرمایه بازار این کریپتو را به 1.4 تریلیون دلار رسانده است.

بازار کریپتو به سبب سرمایه‌گذاری نهادی رشد بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. بازار در نخستین ماه‌های سال 2021 برای بیشتر ارزهای دیجیتال صعودی بود، به ویژه بیت کوین؛ چنانکه بسیاری از مدیران مالی، میلیاردرهای معروف و سرمایه‌گذاران نهادی بیت کوین را محل ذخیرۀ امنی می‌دانند و آن را جایگزین فلزهای گرانبها مانند طلا کرده‌اند.

برخی تحلیل‌ها حاکی از آن است که این تب و تاب بازار کریپتو در حال فروکشیدن است، اما برخی شرکت‌ها مانند پی‌پل (PayPal) در حال ارائۀ خدمات جدیدی هستند که قابلیت‌های دیگری را به کاربران کریپتو عرضه خواهد کرد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− شش = یک