تقاضای نهادها برای بیت کوین و اتر از تب و تاب افتاده است - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تقاضای نهادها برای بیت کوین و اتر از تب و تاب افتاده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تقاضای نهادها برای بیت کوین و اتر ، به نظر می‌رسد کاهش یافته است و برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین از تب و تاب افتاده است و در نتیجه کاتالیزور اصلی بازار کریپتو در سال 2021 قدرت خود را از دست داده است. بازار بیت کوین، با وجود افزایش فشار فروش از سوی ماینرها، همچنان برای حفظ پشتیبانی تلاش می‌کند، اما بررسی پایگاه تحلیلی گلاسنود نشان داده که تقاضای نهادی برای بیت کوین کُند است.

طبق این گزارش، یکی از مهمترین عوامل کاهش تقاضای نهادها برای بیت کوین و اتر، جریان یک سویۀ کریپتو به صندوق سرمایه‌گذاری گری‌اسکیل (GBTC) بوده است. تریدرها تلاش کردند پرمیوم بالای مشاهده شده در سال 2020 و اوایل سال 2021 را ارزیابی کنند.

بیتکوین سطح پشتیبانی خود را طی این هفته حفظ کرده و هنوز با احتمال فشار فروش از سوی ماینرها روبروست.

طبق گزارش گلاسنود، از ماه فوریه “GBTC” با تخفیف در ارزش خالص دارایی معامله می‌شود و در میانۀ ماه مه این تخفیف به 21.23- درصد رسیده است. این تخفیف هم‌اکنون 5- درصد است.

گلاسنود همچنین گزارش می‌دهد که در دو صندوق بزرگ بیت‌کوین کانادا شاهد جریان خروجی هستیم؛ همچنین بالانس کوین در صرافی کوین بیس، ایستاست.

با توجه به پرمیوم “GBTC”، جریان خروجی از صندوق‌های بیت کوین و تعادل راکد کوین بیس می‌تواند نتیجه گرفت که تقاضا از سوی سازمان‌ها و نهادها تا حد زیادی ناچیز است.

جریان خروجی اتر به بالاترین حد رسیده است

در گزارشی از کوین شیرز (CoinShares) آمده است که جریان خروجی بیت‌کوین طی هفتۀ گذشته کاهش یافته است.

کل خروجی بیت کوین از همۀ صندوق‌ها به میزان 1.3 میلیون دلار رسید، در حالی که در هفتۀ پیش از آن 89 میلیون دلار بود. برخی صندوق‌ها مانند گری‌اسکیل، به صورت جزئی شاهد جریان ورودی بیت کوین نیز بوده‌اند که این نشان می‌دهد که احساسات مختلط و متغیری میان سرمایه‌گذاران بیت کوین در جریان است.

کل دارایی تحت مدیریت این صندوق هم‌اکنون 30 میلیارد است و 74 درصد آن (یعنی 22.4 میلیارد دلار) متعلق به بیت کوین است.

جریان خروجی از محصولات سرمایه‌گذاری متکی بر اتر (ETH) در هفتۀ گذشته 50 میلیون دلار است، در حالی که در هفتۀ پیش از آن 1.9 میلیون دلار بود.

رکود گستردۀ بازار که از میانۀ ماه مه آغاز شده بود و 43.5 درصد از کل سرمایۀ بازار را از میان برد، موجب جریان‌های خروجی بزرگی در همۀ محصولات سرمایه‌گذاری دارایی‌‌های دیجیتال شده است. این چهارمین هفتۀ متوالی است مجموعا 44 میلیون دلار از این فضا خارج می‌شوند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

7 × یک =