تنش میان روسیه و اوکراین بازار رمزارز را تهدید می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

تنش میان روسیه و اوکراین بازار رمزارز را تهدید می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

با ادامۀ تنش‌ها میان روسیه و اوکراین، قیمت بیتکوین به 42 هزار دلار کاهش یافته است. این وضعیت بازار سنتی را نیز تحت‌الشعاع قرار داده و به نظر می‌رسد موجب سقوط آلت‌کوین‌ها نیز بشود.

سقوط بیتکوین در 24 ساعت گذشته در حالی رخ می‌دهد که در چند هفتۀ گذشته بیتکوین برای نخستین بار از 45 هزار دلار عبور کرد و امیدواری زیادی به آن وجود داشت.

به نظر می‌رسد که بازار رمزارز تحت تأثیر وضعیت رابطۀ میان روسیه و اوکراین قرار گرفته و به تدریج سایر دارایی‌های دیجیتال نیز تحت تأثیر تشدید این درگیری قرار خواهند گرفت.

روسیه اوکراین را به حمله‌ای قریب‌الوقوع تهدید کرده است. بنابراین، چندین کشور از شهروندان خود خواسته‌اند که اوکراین را ترک کنند. ایالات متحد آمریکا، فنلاند، دانمارک بریتانیا از جملۀ این کشورها هستند؛ ایالات متحد حتی از کارکنان سفارت خود نیز خواسته است که از کشور اوکراین خارج شوند.

حملۀ احتمالی روسیه به اوکراین در روزهای آینده، می‌تواند ثبات کلی بازارها را تهدید کند. در نتیجه پیگیری این اتفاقات اهمیت دارد. این وضعیت بازارهای مالی سنتی را نیز تحت‌الشعاع قرار داده است؛ چنانکه شاخص بورس داو جونز نیز 500 واحد سقوط کرد.

اگر بیت کوین و بازارهای سنتی در اثر این تهدید سقوط کنند، آلت‌کوین‌ها نیز چنین روندی را دنبال خواهند کرد. بنابراین ممکن است در روزهای آینده پناهگاه امنی در بازارهای مالی جهان وجود نداشته باشد.

ممکن است که آلت‌کوین‌ها حتی روند سقوط سریع‌تری را در مقایسه با بیت‌کوین داشته باشند. در حال حاضر بیت‌کوین با قیمت 42180 دلار معامله می‌شود و ارزش بازار آن 800 میلیارد دلار است. این ارز در 24 ساعت گذشته، 3 درصد ارزش خود را از دست داده است.

منبع: usethebitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پنج × = پنج