توکن بازی اسکویید گیم (Squid Game) بیش‌از 2400% افزایش یافت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

توکن بازی اسکویید گیم (Squid Game) بیش‌از 2400% افزایش یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از پرمخاطب‌ترین فیلم‌های کره‌ای در تمام دورانِ شبکه نتفلیکس، اکنون در دنیای رمزارزها نظرها را به خود جلب کرده است.
یک توکن بازیِ NFT در قالبِ «بازی کن، درآمد کسب کن» (Play-to-Earn) که اسکویید (SQUID) نام دارد، بسیار محبوب شده و قیمت آن در عرض 24 ساعت نزدیک به 2400 درصد افزایش یافته است.
قیمت توکن بازی مرکب در عرض 24 ساعت از 1 سنت تا 2.20 دلار رسید و آن را به یکی از بزرگ‌ترین توکن‌های بازی پرسود در دنیای ارزهای دیجیتال تبدیل کرد. در زمان نوشتن این خبر، این توکن با 450 درصد افزایش با قیمت 3.07 دلار معامله می شود.

توکن بازی Squid غیر قابل فروش است

توکن‌های بازار NFT (توکن‌های غیر قابل تعویض) در بازار کریپتو پیشی گرفته‌اند و بازی‌های”P2E NFT” در حال حاضر بسیار مورد توجه و رو به رشد هستند.
علاوه‌بر این واقعیت که سازندگان بازی‌های NFT تصمیم گرفتند بر روی موفقیت فیلم اخیر و محبوب نتفلیکس سرمایه‌گذاری کنند، این امر نشان می‌دهد که چگونه پروژه‌های کریپتو اغلب در روند پیشرفت هستند.
نکته دیگر در موردِ توکن اسکویید این است که نمی‌توان آن را به راحتی فروخت. طبق یک هشدار در کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، بسیاری از کاربران قادر به فروش این توکن در صرافی پنکک‌سواپ (Pancakeswap) که این توکن را لیست کرده نیستند.
اگرچه دلیل دقیق این مشکل مشخص نیست، اما بسیاری از کره‌ای ها معتقدند که این یک مکانیسم «ضد دامپینگ» (anti-dumping) است که در آن کاربران باید قبل از اینکه بتوانند توکن را بفروشند، برخی از معیارها را رعایت کنند.

دلیل محبوبیت توکن اسکویید گیم

اسوار پراساد (Eswar Prasad)، اقتصاددان دانشگاه کرنل، درباره دلیل افزایش شدید قیمت توکنِ “P2E” به بی‌بی‌سی گفته:
«این ارز دیجیتال در فهرست طولانی و روبه‌رشدی از کوین و توکن‌های دیجیتالی جا می‌گیرد که از الگوهای رفتاری تصادفی یا پدیده‌های فرهنگی استفاده می‌کنند.»
این استاد دانشگاه علاوه بر تاکید بر بُعد فرهنگی، نسبت به این توکن‌ها هشدار هم می‌دهد. به گفته او بسیاری از این توکن‌ها به این‌دلیل مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار می‌گیرند که درنتیجه افزایش شدید ارزش آن‎‌ها را در پی دارد. در این میان احتمالا سرمایه‌گذاران کوچک و ساده که گرفتار چنین جنون‌های سوداگرانه‌ای می‌شوند، با خطر زیان‌های قابل توجهی روبه‌رو خواهند شد.»

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شش + 4 =