جامعۀ بیت کوین در انتظار پیامدهای تصویب لایحه زیرساخت آمریکا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جامعۀ بیت کوین در انتظار پیامدهای تصویب لایحه زیرساخت آمریکا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

لایحۀ زیرساخت در کنگرۀ آمریکا تصویب شد. جو بایدن در این‌باره گفت: خیلی خوشحالم که بگویم این هفته، هفتۀ زیرساخت است. اما اجتماع هوادار بیت کوین نگران است که تصویب این لایحه به صنعت رمزارز آسیب برساند.
لایحۀ زیرساخت با 226 رأی موافق و 206 رأی مخالف تصویب شد. با تصویب این لایحه و امضای آن به دست رئیس جمهور آمریکا، اکثر شرکت‌های مربوط به حوزۀ رمزارز، مانند کوین بیس، کراکن و …، باید فعالیت مالی خود را به سازمان خدمات درآمد داخلی (IRS) گزارش دهند. این شرکت‌ها همچنین موظف خواهند بود که نام و نشانی مشتریان خود را برای این سازمان بفرستند.
بسیاری از شرکت‌های رمزارز نگرانی خود را در این زمینه اعلام کردند و گفتند که این لایحه فعالیت طیف وسیعی از افراد فعال در این حوزه مانند ماینرها، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، صرافی‌ها، و حتی ارائه‌دهندگان کیف‌پول دیجیتالی را تحت‌الشعاع قرار خواهد داد.
جو بایدن تصویب این لایحه را گام عظیم یک ملت توصیف کرده است. گفته می‌شود که علت گفتن این سخن آن بوده که تصویب این لایحه به آرای حزب جمهوری‌خواه نیاز داشته است. اکثر دموکرات‌ها به تصویب این لایحه رأی مثبت دادند، و آرای منفی اکثراً از سوی نمایندگان حزب جمهوری‌خواه بوده است.
نمایندگان دموکراتی که به لایحه رأی منفی دادند، معتقد هستند که مفاد کنونی لایحه برای رسیدن به اهداف اولیه‌اش کافی نیست. در میان نمایندگان جمهوری‌خواه، 13 تن به لایحه رأی مثبت دادند و همین آرا پیروزی موافقان لایحۀ زیرساخت را به همراه آورد.
قیمت بیتکوین هنوز واکنش مثبت یا منفی قابل‌توجهی به این خبر نشان نداده است. در روزهای گذشته، وقتی بیتکوین به اوج 67 هزار دلار رسید، قیمت آن به 56425 دلار سقوط کرد؛ اما دوباره احیا شد و آغاز به افزایش تدریجی کرد.
تصویب لایحه هنوز تأثیر چشمگیری بر قیمت بیتکوین نگذاشته است. تریدرها، تحلیل‌گران و هواداران بیت کوین منتظرند تا ببینند بر اثر تصویب این لایحه چه رخ خواهد داد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی هفت + = سی هشت