جزئیاتی جدید از هاردفورک Vasil کاردانو - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جزئیاتی جدید از هاردفورک Vasil کاردانو

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

خبر: جزئیاتی جدید از هاردفورک Vasil کاردانو

توسعه‌دهنده و محقق کاردانو (ADA) که با نام کاربری “[email protected]” در توییتر شناخته‌می‌شود، به نقاط عطف مهمی که بزرگترین شبکه PoS با انتشار هاردفورک Vasil در اواخر ژوئن ۲۰۲۲ (اوایل تیر) به آنها دست خواهدیافت، پرداخته‌است.

منطق تراکنش‌های بهینه‌شده، EUTXO پیشرفته
آقای سوراج در تجزیه‌وتحلیل دقیق خود مهمترین پیشنهادات بهبود کاردانو (CIP) را که قرار است در دستور کار هاردفورک Vasil گنجانده‌شود، نشان داده‌است.

اول از همه، CIP 33 منطق نحوه ارسال اسکریپت‌های Plutus (برنامه‌های کامپایل شده Haskell) به بلاک‌چین را مورد بازنگری قرارمی‌دهد. این امر باعث کاهش استفاده از داده‌ها و افزایش توان عملیاتی خالص کاردانو می‌شود.

ارتقاء CIP 31 به برنامه‌های غیرمتمرکز اجازه می‌دهد تا به خروجی‌های تراکنش بدون نیاز به مصرف و ایجاد مجدد آنها دسترسی داشته باشند. این اتفاق مسئله «یک تراکنش در هر بلوک» را که توسط منتقدان کاردانو مورد انتقاد قرار گرفته است، حل خواهدکرد.

ارتقاء CIP 32 به کاربران کاردانو این امکان را می‌دهد تا داده‌ها را به‌صورت «یکپارچه» روی زنجیره ذخیره کنند، که به نوبه خود، تمرکززدایی و پذیرش بلاک‌چین را پیش خواهدبرد.

انتظار می‌رود موج جدیدی از پذیرش DeFi در کاردانو ایجاد شود.
نکته آخر و مهم اینکه ارتقاء CIP 40 برای پیش‌برد حفاظت DDoS از کاردانو و محافظت از کاربران در برابر از دست‌دادن وثیقه ADA طراحی شده‌است.

هاردفورک Vasil برای ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ (۸ تیر) برنامه‌ریزی شده‌است. پس از اجرا، قابلیت های قراردادهای هوشمند و تجربه کاربری را برای کاربران و توسعه‌دهندگان کاردانو بهبود می‌بخشد.

این ارتقاء به نوبه خود موج بعدی پیشرفت فنی را برای پروتکل‌های DeFi مبتنی بر کاردانو مثل Ardana (DANA) ،Liqwid Finance و غیره آغاز می‌کند.

منبع: u.today

لینک کوتاه: https://blog.didex.ir/?p=8190

// پایان خبر: جزئیاتی جدید از هاردفورک Vasil کاردانو //

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نود شش ÷ = دوازده