جو بایدن روی کنترل صنعت رمزارز کار می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جو بایدن روی کنترل صنعت رمزارز کار می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

گزارش‌ها حاکی از آن است که جو بایدن درحال کار کردن روی یک دستور اجرایی برای کنترل رمزارزهاست. از هم‌اکنون جامعۀ رمزارز واکنش‌های متفاوتی را به این خبر نشان داده است.
بایدن می‌خواهد همه‌چیز را قانونمند کند و به نظر می‌رسد که رمزارزها از اهداف اصلی او هستند. رییس جمهور ایالات متحد آمریکا در نظر دارد که یک دستور اجرایی دربارۀ رمزارزها صادر کند تا شفافیت بیشتری به بازار آن ببخشد و این صنعت و فعالیت‌های مرتبط با آن را تحت کنترل درآورد.
از آن‌جایی که بایدن امکان صدور قوانین مؤثر دربارۀ رمزارزها را ندارد، به نظر می‌رسد وی در تلاش برای صدور یک دستور اجرایی در این باره است.
برخی از نهادهایی که مشمول این دستور اجرایی هستند، عبارتند از وزارت خزانه داری، بخش بازرگانی، بنیاد ملی علوم و … . همۀ این نهادها باید دربارۀ فعالیت‌ها و چشم‌اندازهایشان در خصوص رمزارز به کاخ سفید گزارش دهند.
مبحث مقررات در حوزۀ رمزنگاری یکی از تفرقه‌برانگیزترین موضوعات میان هواداران بلاک چین است. از سویی برخی مانند ایلان ماسک استدلال می‌کنند که ارزهای رمزنگاری شده نیازمند مقررات نیستند و تلاش‌های دولت برای نظارت بر این محیط موجب کاهش آزادی کاربران و کنترل مردم خواهد شد.
از سوی دیگر اشخاصی مانند مایکل سیلور، برد گارلینگهاوس یا سیاستمداران بانفوذ می‌گویند که مقررات روشن امنیت قانونی بیشتری را برای مردم فراهم می‌کند تا با اطمینان وارد سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده شوند.
در توئیتر نیز، در زمینۀ اقدام احتمالی بایدن، واکنش‌های واضحی از دو سوی ماجرا مشاهده شده است. از سویی کسانی مانند دیوید گوخشتاین (David Gokhstein)، بنیانگذار پروتکل PAC گفت که حرکت بایدن می‌تواند به شفافیت این محیط و ترویج نوآوری کمک کند. از سوی دیگر کسانی چون ریک مک‌کراکن (Rick McCracken) در پادکست کاردانو لایو خواستار مقاومت در برابر این اقدام شدند و آن را با دستور توقیف طلا در سال 1933 مقایسه کردند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

1 + شش =