جک دورسی از دلایل خود برای ترک توئیتر می‌گوید - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جک دورسی از دلایل خود برای ترک توئیتر می‌گوید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جک دورسی به تازگی توئیتر را ترک کرده و تنها مدیریت شرکت اسکوئر را برعهده دارد. به نظر می‌رسد که او می‌خواهد وقت بیشتری را به بیت کوین اختصاص دهد و آن را به یک ارز جهانی تبدیل کند. دورسی در یک کنفرانس گفت: من در توئیتر یا اسکوئر نبودم، من روی بیت کوین کار می‌کردم.

همان‌طور که انتظار می‌رفت، رفتن دورسی از مقام مدیریت توئیتر هیجانات زیادی را در بازار رمزارز به وجود آورده است. اما این سؤال برای بسیاری پیش آمده که قدم بعدی دورسی چه خواهد بود. این سؤال مدیرعامل بایننس نیز بود. او در 29 نوامبر در توئیتر به دورسی گفت: آفرین دورسی. آیا می‌خواهی تمام وقتت را به رمزارز اختصاص بدهی؟

لازم به ذکر است که دورسی هنوز مدیرعامل اسکوئر (Square) است که یک شرکت خدمات مالی و پرداخت‌های دیجیتالی است. این ضرورتاً به این معناست که بنیانگذار توئیتر هم‌اکنون روی پلتفرم پرداخت خود متمرکز است.

ذکر این نکته جالب است که ند سگال (Ned Segal)، مدیر مالی توئیتر، برخلاف دورسی از سرمایه‌گذاری در رمزارز پشتیبانی نمی‌کند. او قبلا گفته بود که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال فعلاً منطقی نیست و او ترجیح می‌دهد سرمایه‌گذاری‌هایی با نوسان کمتر انجام دهد.

لازم به ذکر است که شرکت اسکوئر سومین دارندۀ عمومی بیتکوین است و معادل 450 میلیون دلار بیتکوین دارد. برخی می‌گویند که ممکن است دورسی از روش مدیرعامل مایکرواستراتژی تبعیت کند که 95 درصد از ارزش بازار خود را در قالب بیتکوین در اختیار دارد.

چرا دورسی تا این‌اندازه تحت تأثیر بیت کوین است؟ او در گذشته دلیل علاقۀ خود به بیت کوین را بازگو کرده بود: بیت‌کوین یک فناوری اینترنتی است که تحت کنترل هیچ فرد یا نهادی نیست.

به نظر می‌رسد که توئیتر دیگر برای دورسی معنایی ندارد و او می‌خواهد بیت‌کوین را به ارز جهانی تبدیل کند. هم‌اکنون او برای انجام این کار آزادتر است.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

5 × یک =