جک دورسی: متا باید روی بیت کوین تمرکز می‌کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جک دورسی: متا باید روی بیت کوین تمرکز می‌کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جک دورسی گفته است که فیسبوک رمزارز «دیم» (Diem) را به دلایل درستی راه‌اندازی کرد، اما بهتر بود به جای این‌کار از یک پروتکل باز مثل بیتکوین استفاده می‌کرد. او این کار فیسبوک را اتلاف وقت خواند.
جک دورسی، بنیان‌گذار توئیتر، گفت که ارز دیجیتال دیم زحمت و زمان تلف شده بود و بهتر بود که فیسبوک تلاش خود را معطوف به هدفی مانند در دسترس‌تر کردن بیت کوین برای همه می‌کرد.
مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، روز سه‌شنبه در کنفرانس «بیت کوین برای شرکت‌ها 2022» با جک دورسی دربارۀ نحوۀ ادغام بیت کوین در شرکت‌ها مصاحبه کرد.
دورسی به سیلور گفت که دربارۀ رمزارزهای لیبرا و دیم درس‌های زیادی برای آموختن وجود دارد. امیدوارم آن‌ها چیزهای زیادی یاد گرفته باشند، اما به نظر من تلاش و زمان زیادی تلف شده است.
انتقاد او از فیسبوک که همتای محبوب‌تر و موفق‌تری از توئیتر است، جای تعجب نداشت. دورسی پس از کناره‌گیری از مدیریت توئیتر در سال گذشته، اعلام کرده که قصد دارد بیت‌کوین را در مرکز فعالیت‌های شرکت جدید خود، بلاک (Block) که پیش‌تر با نام اسکوئر (Square) شناخته می‌شد، قرار دهد. بلاک به کاربران اجازه می‌دهد که بیت‌کوین را از طریق پرداخت‌های موبایلی خریداری کنند.
به نظر جک دورسی این مدت زمان که برای راه‌اندازی دیم صرف شد، می‌توانست صرف دسترسی بیشتر افراد سراسر جهان به بیت‌کوین شود. به نظر او دسترسی بیشتر به بیت‌کوین به محصولات متا، به ویژه پیامرسان فیسبوک، اینستاگرام و واتساپ کمک خواهد کرد.
در سال 2019 فیسبوک که اکنون با عنوان پلتفرم متا شناخته می‌شود، کاغذ سفید لیبرا را منتشر کرد که پروژه‌ای مبتنی بر کریپتو بود. با وجود این، به دنبال مجموعه‌ای از موانع نظارتی، در دسامبر 2020 نام این پروژه به دیم تغییر کرد.
متا اعلام کرد که در 31 ژانویه مالکیت معنوی و سایر دارایی‌های دیم را به مبلغ مجموعا 182 میلیون دلار به شرکت سرمایه سیلورگیت (Silvergate Capital Corporation) می‌فروشد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− یک = دو