جی‌پی‌مورگان متاورس را فرصتی تجاری می‌داند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

جی‌پی‌مورگان متاورس را فرصتی تجاری می‌داند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

جی‌پی‌مورگان (JPMorgan)، بزرگترین بانک ایالات متحد آمریکا، گفت که با افتتاح سالنی در متاورس دیسنترالند، به عنوان نخستین وام دهنده، وارد دنیای متاورس شده است. این بانک اخیرا گزارشی را دربارۀ فرصت‌های بالقوۀ متاورس منتشر کرده است.
سالن این بانک در دیسنترالند اونیکس (Onyx) نام دارد. این نام برگرفته از پلتفرم بلاکچینی بانک جی‌پی‌مورگان است.
جی‌پی‌مورگان همچنین مقاله‌ای را منتشر کرده است و در آن تحلیل کرده که چگونه مشاغل می‌توانند در متاورس فرصت‌هایی را پیدا کنند. کریستین موی (Christine Moy)، رئیس بخش رمزارز و متاورس جی‌پی‌مورگان، نیز گفته است: در مشتریان ما علاقۀ زیادی به یادگیری در متاورس وجود دارد.
در گزارش این بانک آمده است که: با گذشت زمان بازار املاک و مستغلات مجازی می‌تواند مانند دنیای فیزیکی خدماتی مانند رهن و اجاره را ارائه کند. به نظر این بانک در فضای متاورس می‌توان از وثیقه‌های مالی غیرمتمرکز استفاده کرد؛ و به جای شرکت‌های مالی سنتی، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) می‌توانند مدیریت مالی را به دست بگیرند.
در این گزارش با اشاره به طیف وسیعی از برنامه‌هایی که در متاورس فعال هستند، گفته شده که کار در متاورس نیز سودآور خواهد بود. در این گزارش پیش‌بینی شده که هزینه صرف شده برای تبلیغات درون بازی‌های متاورسی، تا سال 2027 به 18.41 میلیارد دلار می‌رسد.
مقالۀ جی‌پی‌مورگان تلاش کرده که با مقایسۀ متاورس و واقعیت، زمینه‌هایی را که به بهبود نیاز دارند نشان دهد؛ من‌جمله تجربۀ کلی کاربر، عملکرد آواتارها و زیرساخت‌های تجاری. جی‌پی‌مورگان معتقد است که چشم‌انداز بازی‌های موجود متاورسی (هر متاورس با جمعیت و بازی‌ها و ارز خاص خودش) حاوی مولفه‌ها و عناصری موازی با اقتصاد جهانی است. به نظر جی‌پی‌مورگان، اینجاست که شایستگی‌های اصلی و دیرینۀ این بانک در زمینۀ پرداخت‌های فرامرزی، خدمات مربوط به ارز خارجی، تجارت، امنیت و … می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

منبع: coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت × = 40