حجم معاملۀ اتریوم از بیتکوین پیشی گرفت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

حجم معاملۀ اتریوم از بیتکوین پیشی گرفت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

روز سه‌شنبه، 10 اوت، کوین بیس گزارش درآمد خود در سه‌ماهۀ دوم سال را منتشر کرد که بالغ بر 2.23 میلیارد دلار بود. درآمد کوین بیس در سه ماهۀ دوم سال نشان می‌دهد که حجم معاملۀ اتریوم برای نخستین بار از بیتکوین پیشی گرفته است.

کوین بیس گزارش داد که در مدت این دورۀ سه ماهه، درآمد خالص شرکت 1.61 میلیارد دلار بوده است. این سه ماه بی‌ثبات‌ترین دوره برای بازار کریپتو بوده است و بیتکوین و اتریوم هردو در مقایسه با اوج ارزش خود اصلاح 50 درصدی را تجربه کردند.

با وجود این، یک نقطۀ عطف مهم در حجم معاملۀ اتریوم رخ داد و برای نخستین بار از میزان معاملۀ بیت کوین پیشی گرفت. حجم کلی معامله (اتریوم) در مقایسه با سه ماه اول سال، 38 درصد افزایش یافت و به 462 میلیارد دلار رسید.

در گزارش کوین بیس آمده:

در سه‌ماه دوم سال، 24 درصد از کل حجم معاملۀ ما معطوف به بیت کوین بود در حالی‌که سه ماه اول سال این رقم 39 درصد بود.

این در حالی است که تقاضا برای خریدوفروش خُرد یا نهادی اتریوم افزایش یافته است. ضمن آنکه رشد سریع دیفای و توکن‌های غیرقابل معاوضه در افزایش محبوبیت اتریوم نقش داشته‌اند.

اتریوم از زمان سقوط بازار در سال 2020 در مقایسه با بیت کوین عملکرد بهتری داشته است. حتی امسال که سود بیت کوین 50 درصد افزایش یافت، اتریوم به 6 برابر قیمت و با سود 500 درصدی معامله  می‌شود. این بدان معناست که اتریوم با اختلاف 10 به 1 از بیتکوین پیشی گرفته است.

بسیاری از تحلیل‌گران بازار نیز پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت اتر در پایان سال جاری به 8 الی 10 هزار دلار خواهد رسید. راه‌اندازی هاردفورک لندن و “EIP-1559” تقاضا را برای اتریوم بالا برده است.

هرچه به راه‌اندازی اتریوم 2 نزدیک می‌شویم، تقاضا برای اتر افزایش می‌یابد. به هنگام انتشار این خبر اتر به قیمت 3153 دلار معامله می‌شود و سرمایۀ بازار آن 369 میلیارد دلار است. اما هنوز در مقایسه با قیمت اوج خود 30 درصد کمتر معامله می‌شود.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

نود هشت − نود هفت =