حمایت رئیس SEC از راه‌اندازی صندوق قابل معاملۀ بیتکوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

حمایت رئیس SEC از راه‌اندازی صندوق قابل معاملۀ بیتکوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش بلومبرگ، گری گنسلر (Gary Gensler) رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)، از وجود یک صندوق قابل معاملۀ (EFT) بیتکوین حمایت کرد. با وجود این هواداران بیتکوین از شنیدن این خبر هیجان‌زده نشدند.

گنسلر در نخستین سخنرانی خود دربارۀ رمزارزها پیشنهاد داد که یک صندوق قابل معامله افتتاح شود که به طور خاص بر معاملات آتی (futures) بیت کوین متمرکز باشد و این مستلزم آن است که سرمایه‌گذاران مقدار قابل توجهی پول خود را برای آن کنار بگذارند. این پیشنهاد با صندوق پشتیبانی بیت کوین (Bitcoin-backed fund) که بیشتر هواداران این رمزارز خواهان آن هستند، متفاوت است.

متیو سیگل (Matthew Sigel) مدیر پژوهش‌ دارایی‌های دیجیتال در “VanEck” در گفتگویی تلفنی گفت: ما صندوق‌های مبتنی بر معاملات آتی بیتکوین را محصولاتی نابسنده و فرعی می‌دانیم که پیوسته قیمت بیتکوین را کاهش داده‌اند و پیچیدگی‌هایی دیگری را به همراه آورده‌اند که باید مدیریت شوند.

قانون‌گذاران ایالات متحد آمریکا هنوز افتتاح صندوق قابل معاملۀ کریپتو را تصویب نکرده‌اند، با وجود این شرکت‌های زیادی در پی راه‌اندازی چنین صندوقی هستند. چنانکه از پایان سال 2020، 9 شرکت درخواست مجوزی در این باره کرده‌اند.

سیاستگذاران پیش‌تر نگرانی خود را دربارۀ تقلب و دستکاری قیمت اعلام کرده‌اند و همچنین نگرانی خود را درباره اینکه چطور یک صندوق می‌تواند بی‌ثباتی بیت کوین را مدیریت کند، ابزار نموده‌اند.

گنسلر می‌گوید که به بلاکچین (یا فناوری پشتیبانی دارایی‌های دیجیتال) علاقه‌مند است و ارزش بالقوه‌ای را در کریپتو می‌بیند، بنابراین برنامه دارد که برای حمایت از سرمایه‌گذاران این حوزه پیش برود. در همین حال کانادا تعداد زیادی صندوق قابل معاملۀ بیت‌کوین را تأیید کرده است و نخستین صندوق‌ در این کشور در ابتدای سال جاری راه‌اندازی شد.

اکثر درخواست‌های صندوق‌های قابل معامله در آمریکا ذیل قانون دهۀ 1930 ثبت شده‌اند، این قانون به بورس‌ها اجازه می‌دهد که محصولات را فهرست کنند. بلومبرگ گزارش می‌دهد که گنسلر می‌گوید که مایل است پرونده‌ای را ببیند که به دنبال تصویب به واسطۀ قانونی در دهۀ 1940 است که بر شرکت‌های سرمایه گذاری در اوراق بهادار حاکم است.

منبع: finance.yahoo.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی دو − 26 =