خروج بریان بروکز از بایننسِ آمریکا و تشدید ابهامات دربارۀ نظارت قانونی بر بایننس - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

خروج بریان بروکز از بایننسِ آمریکا و تشدید ابهامات دربارۀ نظارت قانونی بر بایننس

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

روز جمعه، بریان بروکز (Brian Brooks) در توئیتر خود اعلام کرد که پس از چهار‌ ماه مدیریت بایننس آمریکا (Binance.US) از این سمت استعفا می‌‌دهد. او علت این استعفا را اختلافات راهبردی در مدیریت اعلام کرده است.

بروکز در ایمیلی به کوین دسک (CoinDesk) تأیید کرد که اکانت توئیتر وی هک نشده است. او در توئیتر به این موضوع اشاره کرد که میان او و همکارانش اختلاف راهبردی وجود دارد.

بروکز پیش از پیوستن به بایننسِ ایالات متحد آمریکا، ریاست دفتر کنترل کننده ارز (OCC) و نظارت بر بانک‌های ملی را در دولت دونالد ترامپ بر عهده داشت. به نظر می‌رسد استخدام بروکس بخشی از راهبردهای بایننس آمریکا برای استخدام ناظران قانونی سابق بوده تا وضعیت خود را بهبود بخشد.

هم‌اکنون خروج ناگهانی بروکز، و همچنین خروج مدیر بایننس برزیل در ماه گذشته، آن‌هم تنها پس از شش ماه تصدی مسئولیت، چالش‌ها و سوالاتی را در خصوص نظارت قانونی بر بزرگترین صرافی جهان به وجود می‌آورد. در ماه‌های اخیر، چندین کشور از جمله بریتانیا و ژاپن دست به اقداماتی علیه این صرافی زده‌اند.

“CZ”، مدیر بایننس، اعلام کرد که خروج بروکز بر وضعیت مشتریان بایننس تأثیرگذار نخواهد بود و او مطمئن است که بایننس آمریکا تعهد خود را به مشتریانش حفظ خواهد کرد. او در نامه‌ای جداگانه به کوین دسک گفت: کار بروکز برای بایننس آمریکا بسیار ارزشمند بوده و ما امیدواریم که او همچنان بخشی از صنعت رو به رشد کریپو باقی بماند و از قوانین و مقرراتی حمایت کند که این صنعت را به پیش می‌برند.

بروکز در زمان فعالیت خود در بایننس، نقش مدیر امور مالی را بر عهده داشت و فعالانه بر دستورکارهای اصلاحی کریپتو محور کار می‌کرد و به طور مرتب با اعضای صنعت دارایی دیجیتال ملاقات داشت، از مدیران عامل شرکت‌ها گرفته تا کارآفرینان فضای امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای (DeFi).

منبع: coindesk.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل ÷ = 40