دارندگان ریپل، پولکادات و استلار مضطرب‌ترین مالکان رمزارز هستند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دارندگان ریپل، پولکادات و استلار مضطرب‌ترین مالکان رمزارز هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مطالعات نشان می‌دهد که خریدوفروش رمزارز می‌تواند تأثیرات روانشناختی منفی من‌جمله اضطراب و کمبود خواب را به همراه داشته باشد. طبق نتایج یک نظرسنجی، دارندگان بیت‌کوین کمترین سطح، و دارندگان ریپل و پولکادات و استلار بالاترین سطح اضطراب و افسردگی را دارند.

نهاد The Sleep Judge اخیرا میان 1000 آمریکایی یک نظرسنجی انجام داده است، که نتایج آن نشان می‌دهد که معاملات 24 ساعته و 7 روز هفتۀ رمزارز موجب اضطراب در سرمایه‌گذاران می‌شود.

این نهاد که در زمینۀ خواب تخصص دارد، این موضوع را مورد بررسی قرار داد که آمریکایی‌ها هرچندگاه یکبار سرمایۀ خود در رمزارز را بررسی می‌کنند و معاملۀ رمزارز چگونه بر خواب و روابطشان تأثیرگذار بوده است.

طبق نتایج این نظرسنجی تقریبا 70 درصد از غیرسرمایه‌گذاران از کیفیت خوب یا عالی خواب خود خبر دادند؛ این رقم در کسانی که در حوزۀ رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند به 63 درصد می‌رسد. نتایج حاکی از آن است که میان میزان پولی که افراد در بازار رمزارز سرمایه‌گذاری کرده‌اند و میزان خوب خوابیدن بستگی مستقیمی وجود دارد.

طبق گزارش این نظرسنجی، ساعات خواب کسانی که کمتر از 1000 دلار سرمایه‌گذاری کرده‌اند، کمتر از کسانی است که بیش از این مقدار سرمایه‌گذاری کرده‌اند. این فرضیه وجود دارد که شاید کسانی که سرمایه‌گذاری کمتری کرده‌اند، شب‌ها در فکر افزایش دارایی خود یا نگران افت بازار و خسارت دیدن هستند.

طبق این نظرسنجی، سرمایه‌گذاران رمزارز در مقایسه با سرمایه‌گذاران سنتی بیشتر در معرض استرس هستند. طبق مقایسه‌ای که در این نظرسنجی انجام شده 71 درصد از سرمایه‌گذاران رمزارز و 63.9 درصد از سرمایه‌گذاران سنتی گفته‌اند که استرس از میان رفتن سرمایۀ خود را دارند.

تحلیل داده‌ها همچنین نشان می‌دهد که دارندگان بیت‌کوین در مقایسه با سایر دارندگان رمزارز کمترین اضطراب و افسردگی را دارند، اما تریدرهای پولکادات و استلار و ریپل بیشترین سطح اضطراب و افسردگی را دارند.

معاملۀ رمزارز به دلیل ماهیت 24 ساعته و 7 روز هفته می‌تواند همچون قمار برای برخی افراد به اعتیاد تبدیل شود و نوسانات بازار می‌تواند موجب مشکلات روانی همچون افسردگی و اضطراب شود.

منبع: cryptoslate.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

40 − سی نه =