درخواست سناتورهای آمریکایی برای تسریع وضع مقررات رمزارزها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

درخواست سناتورهای آمریکایی برای تسریع وضع مقررات رمزارزها

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

شش سناتور آمریکایی از وزارت خزانه‌داری این کشور خواسته‌اند تا وضع قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال را سریع‌تر انجام دهد. این سناتورها متعلق به هردو جناح سیاسی هستند.

در ماه نوامبر، دولت جو بایدن لایحۀ موسوم به زیرساخت را تصویب کرد. طبق این قانون شرکت‌های رمزنگاری ملزم هستند که تراکنش‌های خود را به دولت گزارش دهند.

این لایحه در آن زمان مورد انتقاد قرار گرفت. علت اصلی این انتقادات، این نگرانی بود که واژۀ «کارگزار» در این لایحه، نه فقط صرافی‌های رمزارز، بلکه شرکت‌های استخراج، توسعه‌دهندگان کیف پول و هر بخشی که مربوط به تراکنش ارز دیجیتال است، را دربرمی‌گیرد.

این نگرانی در نامۀ سناتورهای مورد نظر نیز تکرار شد. در بخشی از این نامه آمده: برخی از فعالان بازار رمزارز ابراز نگرانی کرده‌اند که تفسیر گسترده از اصطلاح کارگزار می‌تواند افراد خاصی را که صرفاً با اعتبارسنجی تراکنش‌ها سروکار دارند یا نهادهایی را که برای کاربران صرفاً راه‌حل‌های نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری ارائه می‌کنند، درگیر کند.

نویسندگان این نامه همچنین اصرار دارند که این قانون باید دامنۀ مناسبی داشته باشد و از وزارت خزانه‌داری ایالات متحد آمریکا خوستند تا به تنظیم این قوانین سرعت ببخشد. آن‌ها همچنین از خزانه‌داری خواستند که تا قبل از پایان سال 2021 دستورالعملی غیررسمی در این زمینه صادر کند.

این نامه به دست شش سناتور از هر دو جناح سیاسی امضا شده است: سناتورها راب پورتمن (Rob Portman)، مارک آر. وارنر (Mark R. Warner)، مایک کراپو (Mike Crapo)، کیرستن سینما (Kyrsten Sinema)، پت تومی (Pat Toomey)، و سینتیا لومیس (Cynthia Lummis).

این سناتورها در اوایل ماه اوت نیز برای اصلاح لایحۀ یاد شده تلاش‌هایی کردند. این اصلاحات معطوف به تعریف دقیق واژۀ کارگزار بود تا فقط صرافی‌های رمزارز و شرکت‌های مشابه با آن‌ها را شامل شود.

منبع: cryptobriefing.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

÷ چهار = 1