درخواست یکی از اعضای مجلس برای مسدود کردن صرافی‌های خارجی رمزارز - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

درخواست یکی از اعضای مجلس برای مسدود کردن صرافی‌های خارجی رمزارز

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای از دادستان کشور خواست که دستور مسدود کردن صرافی‌های خارجی رمزارز را صادر کند. این عضو در نامۀ خود یادآور شد که 60 درصد از کاربران صرافی کوینکس ایرانی هستند و این وضعیت برای اقتصاد کشور زیان آفرین است.

رحیم زارع در نامۀ خود به حجت الاسلام و المسلمین منتظری، به تلاش‌های نهادهای قانونی برای ساماندهی فعالیت کشور در زمینۀ رمزارزها اشاره کرد و افزود که نمی‌توان رمزارزها را در اقتصاد کشورمان نادیده بگیریم و این حوزه نیازمند مدیریت است.

اما در عین حال متذکر شد که بی‌توجهی نهادهای دولتی موجب هرج و مرج در فضای خریدوفروش ارزهای دیجیتال شده و مردم نمی‌دانند که با چه شرکت‌ها و اشخاصی باید همکاری کنند.

زارع وضعیت را هشداری فوری و جدی خواند، زیرا به زعم وی سرمایه‌گذاری کاربران ایرانی در صرافی‌های خارجی به منزلۀ خروج گستردۀ ارز از کشور است و این اختیار را به صرافی‌های یاد شده می‌دهد که به بهانۀ تحریم، اختیار برداشت و انتقال را از کاربران ایرانی سلب کنند.

او خاطر نشان کرد که طبق آمارها بیش از 60 درصد مراجعه‌کنندگان صرافی غیرمعتبر کوینکس ایرانی هستند. به نظر زارع این صرافی ظاهرا فقط برای جذب سرمایه‌های شهروندان ایران کار می‌کند و در سایت‌های گمنام و مشکوک دست به تبلیغ و ترغیب کاربران ایرانی می‌زند.

به نظر زارع این وضعیت تبعات امنیتی و اقتصادی فراوان و جدی به همراه خواهد داشت. او درخواست کرد که دادستانی کل کشور به این موضوع رسیدگی کند و برای مسدود ساختن صرافی‌های خارجی ارزهای رمزنگاری شده دستورات لازم را صادر کند تا این وضعیت خطرآفرین تداوم نداشته باشد.

منبع: isna.ir

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت نه ÷ بیست سه =