در سال 2021، 34 هزار توسعه‌گر وارد فضای رمزارز شدند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

در سال 2021، 34 هزار توسعه‌گر وارد فضای رمزارز شدند

زمان مطالعه: 1 دقیقه

بیشتر بازار رمزارز توجه خود را به تریدرها و سرمایه‌گذاران معطوف کرده است، و گاهی فراموش می‌شود آن کسانی که تراکنش‌ها را ممکن می‌کنند، توسعه‌گران هستند. گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال گذشته تعداد توسعه‌گران به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

ماریا شن (Maria Shen) از الکتریک کاپیتال (Electric Capital) اخیرا گزارشی را منتشر کرده که طبق آن سال گذشته میزان فعالیت توسعه‌گران به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

او در برنامه‌ی پادکست خود با روزنامه‌نگاری به نام لورا شین (Laura Shin) درباره‌ی آنکه چرا باید به خالقان قراردادهای هوشمند و کدنویسان این فضا توجه بیشتری شود، گفت‌وگو کرد.

شین و شن به این نکته اشاره کردند که سال ۲۰۲۱ شاهد فعالیت چشمگیر توسعه‌گران بود، حتی با وجود اینکه بیت‌کوین در این سال اوج و کف قیمت را تجربه کرد.

در این گفت‌وگو به این نکته اشاره شد که هم‌اکنون ماهانه ۱۸ هزار توسعه‌گر در فضای وب۳ وجود دارد که این رقم در مقایسه با پارسال ۷۵ درصد بیشتر است. ذکر این نکته مهم است که در این گزارش تنها به توسعه‌گران منبع باز اشاره شده است و تاکید شد که تعداد کل توسعه‌گران وب ۳ بسیار بیشتر از این رقم است.

در این گزارش پادکستی همچنین اشاره شد که اتریوم همچنان بزرگترین اکوسیستم ابزارها، برنامه‌ها و پروتکل‌هاست و ۲.۸ برابر بزرگتر از اکوسیستم بزرگ بعدی است. یک پنجم توسعه‌گران جدیدی که وارد فضای وب ۳ می‌شوند، در اتریوم کار می‌کنند.

شن همچنین گفت که در سال ۲۰۲۱، ۳۴ هزار توسعه‌گر وارد فضای رمزارز شدند که تاکنون بی‌سابقه بوده است‌

گزارش الکتریک کاپیتال درست پس از آنکه بازار رمزارز وارد فضای ترس شده منتشر شد. بیت‌کوین به تازگی به زیر ۴۲ هزار دلار رسید. با وجود این فعالیت توسعه‌گران نشان می‌دهد که صنعت کریپتو بسیار گسترده‌تر از آن است که وابسته به قیمت بیت‌کوین باشد.

منبع: ambcrypto.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شش × = چهل دو