در سال 2026، یک چهارم مردم در متاورس هستند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

در سال 2026، یک چهارم مردم در متاورس هستند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک گزارش تحقیقی احتمال می‌دهد که تا سال 2026 یک چهارم مردم زمانی را در متاورس سپری خواهند کرد. این گزارش همچنین تخمین می‌زند که 30 درصد از سازمان‌های جهان تا آن زمان محصولات و خدماتی را در متاورس خواهند داشت و برندها در دنیای دیجیتال فعالیت خواهند کرد.
بر اساس تحقیقات جدید، تا سال 2026، 25 درصد از مردم حداقل یک ساعت در روز را برای کار و خرید و تحصیل و فراغت در متاورس سپری خواهند کرد.
این گزارش را شرکت تحقیقاتی و فناوری گارتنر (Gartner) منتشر کرده است. طبق این گزارش، برندها در حال ساخت زیرساخت‌هایی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند زندگی خود را در فضای دیجیتالی نیز ادامه دهند.
معاون این شرکت، مارتی رسنیک (Marty Resnick)، اعلام کرد که برندها باید برای یکپارچگی متاورس با یکدیگر همکاری کنند. زیرا کاربران آن‌ها خواستار تجربیات تعاملی مجازی نیز هستند. وی گفت که هم‌اکنون فعالیت‌هایی نظیر حضور در کلاس‌های مجازی، خرید زمین دیجیتال، ساخت خانه‌های مجازی در محیط‌های جداگانه انجام می‌شود.
رسنیک معتقد است که تا سال 2026، 30 درصد از سازمان‌های جهان در متاورس محصولات و خدماتی خواهند داشت؛ وی افزود: در نهایت عرضۀ این محصولات و خدمات در یک محیط واحد اتفاق خواهد افتاد.
علاوه بر این گزارش، شرکت تحقیقاتی استراتژی آنالیتیکز (Strategy Analytics) پیش‌بینی کرده که تا سال 2026، سرمایۀ متاورس به 42 میلیارد دلار خواهد رسید. در ماه نوامبر نیز گزارشی از گری‌اسکیل (Grayscale) منتشر شد که طبق آن ممکن است این سرمایه در سال‌های آتی به یک تریلیون دلار نیز برسد. هم‌اکنون میزان کاربران متاورس در مقایسه با سال گذشته ده برابر شده است.
متاورس نحوۀ تعامل کاربران با دنیای مجازی را تغییر خواهد داد. پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از مناسبت‌های اجتماعی، جلسات کاری، رویدادها، بازی‌ها، کنسرت‌ها در این فضا برگزار شود. البته رنیک با اشاره به اینکه پذیرش فناوری متاورس هنوز نوپا و پراکنده است، از سازمان‌ها و سرمایه‌گذاران خواست که در این زمینه با احتیاط گام بردارند.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× چهار = شانزده