دستگیری سارقان مسلح مزارع استخراج رمزارز در مشهد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دستگیری سارقان مسلح مزارع استخراج رمزارز در مشهد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ده عضو یک باند سرقت مسلح در مشهد دستگیر شدند و بدین ترتیب ابهامات دستبرد مسلحانه به مزارع استخراج رمزارز در مشهد روشن شد.

فرماندۀ انتظامی خراسان رضوی به روزنامۀ خراسان گفت که این ماجرا از هفدهم شهریور امسال آغاز شد و سارقان مسلح در ساعات اولیۀ بامداد به یک کارگاه استخراج ارز دیجیتال وارد شدند، دست و پا و دهان نگهبان را بستند و پس از تهدید وی به مرگ، درهای ضدسرقت را تخریب کردند. آن‌ها با استفاده از سلاح وینچستر و قمه و شمشیر تعدادی از ماینرهای رمزارز را به سرقت بردند.

سردار تقوی همچنین گفت که پس از گزارش این حادثه بلافاصله نیروهای پلیس عازم محل ارتکاب جرم شدند و تحقیقات خود را شروع کردند. تحقیقات نشان داد که این سارقان متعلق به یک باند هستند که سابقه‌دار و حرفه‌ای است.

سه سرقت با شیوۀ مشابه نیز در همین منطقه رخ داد که موجب پیگیری بیشتری پلیس شد. همین موجب شد که عملیات ردیابی تقویت شود و کارآگاهان پس از بررسی خط سیر سارقان و بازبینی دوربین‌های ترافیکی به سرنخ‌هایی از خودروهای مورد استفادۀ سارقان رسیدند و نهایتا 4 تن از آن‌ها را شناسایی کردند. مخفیگاه این سارقان یکی از روستاهای اطراف کمربند سبز مشهد بوده است.

مجوز عملیات دستگیری آن‌ها از سوی قاضی اسماعیل عندلیب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) صادر شد. بدین‌ترتیب چهار تن از سارقان به نام‌های «حسن- ت»، «مجید- س»، «مرتضی- د» و «محمد- ح» دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان، چهار دستگاه ماینر به همراه مقداری لوازم دیگر سرقتی کشف و ضبط شد.

بازجویی از سارقان نشان داد که آن‌ها بیش از 100 دستگاه ماینر را به سرقت برده‌اند. آن‌ها همچنین اعضای دیگر باند و مال‌خران را نیز لو دادند. همچنین حساب‌های بانکی اعضای این باند بررسی شد و مشخص شد آن‌ها به هنگام فروش ماینرها از شگردهایی برای دریافت پول استفاده می‌کردند تا ردی از خود برجای نگذارند.

در نهایت رئیس پلیس خراسان رضوی به صاحبان کسب و کار و تجار توصیه کرد: هشدارهای پلیس را جدی بگیرید و محل کسب و کار خود را با لوازم امنیتی تجهیز کنید.

منبع: ایسنا

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل یک + = 45