دفاع مدیرعامل اف‌تی‌اکس از سولانا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دفاع مدیرعامل اف‌تی‌اکس از سولانا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بنکمن فراید (Bankman-Fried) یکی از بنیان‌گذاران و مدیرعامل صرافی اف‌تی‌اکس، از بلاکچین سولانا در برابر انتقاداتی که به عملکرد آن وارد شده، دفاع کرد.

به گزارش دیکریپت (Decrypt)، شبکه‌ی سولانا در ۱۴ دسامبر به مدت ۱۷ ساعت آفلاین شد و در ۲۰ دسامبر بنیاد سولانا تایید کرد که این قطعی شبکه به دلیل حمله DoS بوده است.

در این حمله، ربات‌ها تراکنش‌هایی را ایجاد کردند که به صورت سیل شبکه را فراگرفت و حافظه‌ی شبکه سرریز شد و همین باعث شد که اعتبارسنجی‌های شبکه از کار بیفتد و شبکه مجبور به کاهش سرعت و سرانجام توقف شد.

پس از آن، این شبکه دیگر قطعی نداشته است. اما رشد قابل توجهی را نیز تجربه نکرده است. هنوز برخی کاربران از تراکم شبکه‌ی سولانا انتقاد می‌کنند. مانند جیم گرکو (Jim Greco) که در ۲۱ ژانویه در توئیتر خود نوشت که چه کسی می‌تواند پس از آن فروپاشی به شبکه‌ی سولانا اعتماد کند.

تیم پشتیبان سولانا برای رفع این مشکلات در حال کار بر روی نسخه‌ی ارتقا یافته‌ی شبکه موسوم به ۱.۸.۱۴ است.

با وجود این، دیکریپت دیروز گزارش داد که شبکه‌ی سیستم پردازش معاملات سولانا در آخر هفته‌ی گذشته به ۸۰۰ TPS رسیده است که از میانگین معمول بالای ۳۰۰۰ TPS خیلی پایین‌تر است.

مدیرعامل سولانا در این‌باره گفت که متاسفانه تجربه‌ی کاربران سولانا امروز چیزی نیست که باید باشد. شبکه در حال تجربه‌ی دردسرهای فزاینده‌ای است. زیرا گروه جدیدی از کاربران پیشرفته وارد آن شده‌اند.

امروز مدیرعامل صرافی اف‌تی‌اکس تصمیم گرفت که نظرات خود را در توئیتر درباره‌ی عملکرد اخیر سولانا بیان کند.

او نوشت: گرچه برخی از عملکردهای سولانا کاهش یافته، اما این بلاکچین هنوز تراکنش‌های بیشتری را در مقایسه با سایر بلاکچین‌های اصلی دارد.

او همچنین اشاره کرد که تنها با جاه‌طلبی است که ما می‌توانیم پیشرفت کنیم، و این گاهی موجب می‌شود به اهدافمان نرسیم. اما این خیلی بهتر از تلاش نکردن است.

منبع: cryptoglobe.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی دو ÷ = سی دو