دلایل گری جنسلر برای تأیید ETF معاملات آتی بیتکوین - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دلایل گری جنسلر برای تأیید ETF معاملات آتی بیتکوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دربارۀ دلایل تأیید صندوق قابل‌معاملۀ معاملات آتی بیتکوین توضیح داد. او معتقد است که صندوق قابل معاملۀ ProShares در مقایسه با یک صندوق معاملۀ اسپات یا معاملۀ نقدی (spot-traded fund) از سرمایه‌گذاران محافظت بیشتری می‌کند.
گری جنسلر استدلال‌های خود را در مصاحبه‌ای که اخیراً با CNBC داشت، در میان گذاشت و دربارۀ تأیید صندوق قابل معاملۀ معاملات آتی بیتکوین ProShares صحبت کرد.
مصاحبه‌کننده از جنسلر پرسید که چرا صندوق قابل معاملۀ معاملات آتی بیت کوین را پیش از صندوق قابل معاملۀ معاملات اسپات یا نقدی بیت کوین تأیید کرده است.
جنسلر پاسخ داد که این تأیید در راستای اهداف کمیسیون بوده است، و توضیح داد که آن‌ها از نوآوری‌های فناورانه استقبال می‌کنند، اما ضرورت دارد که پروژه‌ها را با اصول محافظت از سرمایه‌گذاران مطابقت دهند. او گفت: من فکر می‌کنم که در زمینۀ فناوری ما باید بی‌طرف باشیم، اما در زمینه‌های سیاستگذارانه بی‌طرف نیستیم.
او همچنین تأکید کرد که معاملات آتی بیت‌کوین به مدت چهار سال زیر نظر کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) بوده است. این کمیسیون بورس تجاری شیکاگو (CME) را زیر نظر دارد، و این بورس تحت قانون شرکت سرمایه‌گذاری مصوب 1940 (the 1940 investment company act) فعالیت می‌کند. قانون مذکور از سرمایه‌گذاران در برابر دستکاری‌های مرسوم بازار حمایت می‌کند.
در دفترچه راهنمای ProShares که هفتۀ گذشته منتشر شد، ذکر شد که این شرکت تحت قانون 1940 صندوق قابل‌معاملۀ خود را ثبت کرد. جنسلر تصریح کرد که بیت کوین هنوز یک دارایی بسیار سوداگرانه و ناپایدار است، اما نظارت CFTC بر این صندوق ارزشمند است.
با وجود این حامیان بیت کوین و جامعۀ ارزهای رمزنگاری شده لزوما با جنسلر موافق نیستند و خواهان تبدیل شدن این صندوق به معاملات اسپات هستند. چنانکه گری‌اسکیل برای تبدیل صندوق قابل معاملۀ معاملات آتی بیت‌کوین خود به معاملات اسپات اقدام کرده است. اما نشانه‌ای مبنی بر تأیید این صندوق دیده نمی‌شود.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

14 ÷ دو =