دلیل عقب افتادن آدرس های فعال بیت کوین از اتریوم - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دلیل عقب افتادن آدرس های فعال بیت کوین از اتریوم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

دلیل عقب افتادن آدرس های فعال بیت کوین از اتریوم چیست؟ تعداد آدرس‌‌های فعال در شبکه بیت کوین در 6 هفته گذشته با افتی تقریباً 60 درصدی، از 1.3 میلیون به 500000 رسیده است. این باعث شده که اتریوم به دلیل آدرس‎های فعال بیش‌تر، از بیت کوین پیش بیفتد.
این سومین‌بار در‌این ماه است که اتریوم با معیار‌های 5 ژوئن 2021 و 6 ژوئن 2021 از بیتکوین پیشی می‌گیرد.
آقای نهنگ (Mr. Whale)، تحلیل‌گر معروف توییتر، گفته که آدرس‌‌های فعال بیت کوین بر اساس میانگین متحرک هفتگی به پایین‌ترین سطح خود از آوریل 2020 رسیده است.

او نوشته: «آدرس‌های فعال بیت کوین در شبکه بلاکچین به پایین‌ترین سطح از آوریل 2020 رسیده. این داده‌های نزولی نشان می‌دهد تقاضا برای بیت کوین خیلی زود در حال کم‌رنگ‌شدن است.»

عوامل مختلفی ممکن است در کاهش تهاجمی آدرس‌های فعال بیتکوین موثر باشد؛ از جمله فروش بیش از 50 درصدی که منجر به اوج‌گیری‌‌های کلی بیتکوین در ماه مه و اقدامات بعدی بازار شد. همچنین سقوط گسترده در نرخ هش شبکه در میان آخرین اتفاقات در چین، که منجر شد عملیات محلی استخراج بیتکوین را کاهش داد.

این در حالی است که آدرس‌‌های فعال اتریوم طی هفته گذشته، با بیش از 9٪ افزایش به 700،000 رسید؛ آن‌هم در شرایطی که قیمت “ETH” بیش از 10 درصد کاهش یافت. با ‌این حال، آدرس‌‌های فعال اتریوم هنوز 22 درصد پایین‌تر از اوج آوریل یعنی 900،000 خود هستند.


پیش افتادن اتریوم از بیت کوین؟

آدرس‌های فعال اما، آخرین معیاری است که نشان می‌دهد اتریوم می‌تواند از بیت‌کوین پیشی بگیرد. شاخصِ “Flippening” مرکز “Blockchain” تخمین می‌زند که درآمد کارمزد معاملات اتریوم بیش از 300٪ باشد؛ در حالی‌که تعداد کل معاملات تقریبا 500 درصد پیش است.

در عینِ حال ذکر این نکته مهم است که بدانیم، هرچند بیت کوین اخیراً در معیارهایی از اتریوم عقب افتاده است؛ اما هنوز در معاملات و در حجم معاملات جلوست.

دلیل عقب افتادن آدرس های فعال بیت‌کوین از اتریوم

Flippening Index: Blockchain Center


نقش پروتکل‌های دیفای (DeFi)

طبق گزارش 23 ژوئن گلس‌نود (Glassnode)، ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل داخلی، تعداد کل آدرس‌‌های منحصربه‌فرد در تعامل با پروتکل‌‌های DeFi از ماه مه همچنان در حال افزایش است، که نشان می‌دهد فعالیت دیفای علی‌رغم روند متداول رمزگذاری، به شکلِ گسترده‌تر در حال افزایش است.

داده‌ها، افزایشِ تقریباً 40 درصدیِ تعداد کیف پول‌هایی که از ابتدای ماه مه با پروتکل‌‌های دیفای ارتباط برقرار کرده‌اند را نشان می‌دهد. این امر منجر شده که تعداد کل کاربران به بیش از 2.9 میلیون نفر افزایش پیدا کند. به همین ترتیب، تقاضای مداوم کاربران جدید برای دیفای ممکن است قدرت اخیر اتریوم را در فعالیت شبکه، نسبت‌به بیتکوین توضیح دهد.

منبع: Cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

3 + پنج =