دوج ایلان مارس؛ رقیب مریخیِ دوج کوین و شیبا اینو - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دوج ایلان مارس؛ رقیب مریخیِ دوج کوین و شیبا اینو

زمان مطالعه: 4 دقیقه

در یک‌سال اخیر، هر چندوقت یک‌بار شاهد رقابت رمزارزهایی به نامِ میم کوین با یکدیگر بودیم که همه آن‌ها هم نام‌شان برگرفته از یک سگ است. این‌بار نوبت به دوج‌ ایلان مارس (Dogelon Mars) رسیده؛ میم‌کوینی که این روزها جای رمزارزهای میم دیگری مثل دوج و شیبا را کمی تنگ کرده و بنابر گزارش‌ها در این هفته 56.82 درصد افزایش یافته است. بیایید در ادامه این متن بیش‌تر درباره دوج ‌ایلان مارس بدانیم.

ارز دیجیتال میم “Dogelon Mars” در ماه آپریل 2021 وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. ارزش کل بازار (Market Cap) این رمزارز تقریباً 82 میلیون دلار است و جزو رمزارزهای با حجم بازار کم به حساب می‌آید. قیمت حدودی آن در تاریخ انتشار این مطلب $0.000001699 است، که رشد بسیار زیادی را در روزهای اخیر در آن شاهد بوده‌ایم.
برای مثال ارزش این میم کوین در ماه اکتبر و هم‌زمان با رشد خیره‌کننده ثروت ایلان ماسک، به میزان 3,780 درصد افزایش یافت. همچنین قیمت این رمز ارز که از قیمت 0.00000005 دلار شروع شده بود، در 8 آبان 1400 بار اول به بالاترین سطح خود (ATH) یعنی 0.00000233 دلار از تاریخ 13 ماه می (۲۳ اردیبهشت ماه) رسید.
دوج ایلان در حال حاضر در رتبه 101 کوین مارکت کپ (Coinmarketcap.com) قرار دارد و ارزش بازار واقعی آن 948,373,431 دلار است.
این رمزارز فراتر از نام ساده خود، توانسته جامعه قابل توجهی را با بیش از 300000 دنبال کننده توییتر و بیش از 84000 دنبال‌کننده در تلگرام بسازد.

ایلان یکی از میم‌کوین‌های بسیاری است که از دوج‌کوین (Dogecoin) و به‌طور دقیق‌تر ایلان ماسک (Elon Musk) الهام گرفته شده است.
21 دسامبر 2021، صرافی جمینی (Gemini) از دوج ایلان مارس پشتیبانی کرد. روز بعد، صرافی هیوبی گلوبال (Huobi Global) از بیش از 800000 دنبال‌کننده خود در توییتر پرسید که می‌خواهند چه رمزارزهایی را لیست کند ودوج ایلان مارس برنده این نظرسنجی شد.
همان‌طور که می‌دانیم ایلان ماسک، مالک تسلا (Tesla) و اسپیس ایکس (Space Ex) تا حدودی تبدیل به یک الگوی رفتاری در دنیای ارزهای دیجیتال شده و بسیاری اوقات می‌بینیم که پست‌هایی درباره کریپتو نیز در حساب توییتر خود منتشر می‌کند.
هرچند که به نظر نمی‌رسد که دوج‌ ایلان ماسک (Elon) هیچ ارتباط مستقیمی با خود ایلان ماسک ندارد، اما مطمئنا نام این میم‌کوین از او تأثیر گرفته است.

داستان فانتزی پشتِ سر دوج ایلان مارس

موضوع جالب توجه درباره توکن دوج ایلان است که نقشه راه این توکن با اصطلاحات رسمی نوشته نشده و در عوض، وب‌سایت ایلان، یک نسخه خیالی از آن را توسعه داده است. می‌توانید این نسخه خیالی را در ادامه بخوانید.
سایت این رمزارز، داستانی فانتزی برای خلق آن منتشر کرده است. در این داستان، دوج ایلان در سال 2040 در سواحل قرمز دوست‌داشتنی مریخ سرنوشتش رقم می‌خورد. ایلان در این سواحل به دنیا آمده و با خانواده‌اش زندگی می‌کند. آن‌ها، مستعمره رو به رشد خود را به یک نیروگاه فناوری تبدیل کرده‌اند که برای همه گونه‌های موجود در کیهان مفید است.
همه‌چیز خوب به نظر می‌رسد، اما گویی قرار نیست که این پیشرفت برای مدتی طولانی ادامه یابد. یک روز نابودگرها از راه می‌رسند و حمله خود را به جامعه دوج ایلان شروع می‌کنند. در نتیجه، دوج ایلان مارس، چه در زمان و چه در فضا به سیاره زمین سفر می‌کند؛ جایی‌که قصد دارد در آن امنیت را جست‌وجو و سفر جدیدی را شروع کند.
پس از این، دوج ایلان متوجه می‌شود که برای کمک به رشد تکنولوژیکی بشر، ابتدا باید یک نوع «پولِ بین سیاره‌ای» ایجاد کند که بتواند توسط همه تمدن‌ها و زمین و فضا استفاده شود.
در نهایت، با کمک متحدان تازه یافته خود، سعی می‌کند مریخ را دوباره آباد کند و آن را به مرکز ثروتمندی تبدیل کند که همیشه قرار بود باشد. همان‌طور که سفر او در سراسر کیهان شروع می شود، آخرین سیگنال را به ساکنان زمین می فرستد:
«من دوج ایلان هستم. دوج ایلان مریخ. به من بپیوندید و با هم به ستاره ها خواهیم رسید.»

بنیان‌گذاران دوج ایلان چه کسانی هستند؟

بنیان‌گذاران این توکن ناشناخته هستند. این موضوع البته تا حدودی یک اتفاق رایج برای میم کوین‌هاست. این موضوع البته شاید برای سرمایه‌گذاران زیاد جالب نباشد و آن‌ها را به یاد توکن‌های کلاهبرداری بیندازد. البته دوج ایلان حالا چندین ماه است که در بازار حضور دارد و احتمال کلاهبرداری بودنش کم‌تر می‌شود.

دوج‎‌ایلان چطور کار می‌کند؟

دوج ایلان روی یکی از محبوب‌ترین بلاکچین های جهان، یعنی بلاکچین اتریوم و پالیگان (Polygon) ایجاد شده است. 50 درصد از عرضه این توکن به ویتالیک بوترین هدیه داده شد که به عنوان نماد صلح سوزانده شدند و بقیه آن هم در پلتفرمِ یونی‌سواپ (Uniswap) قفل شده است.
دوج ایلان مارس تقریبا مانند سایر میم‌کوین‌هایِ ERC-20 عمل می‌کند. با این‌حال محبوبیت اخیر این میم‌کوین منجر شده که مثل میم‌کوین‌های برتر بازار کوین‌مارکت کپ، پایین‌تر از توکن‌های دوج و شیبا قرار بگیرد و روی دستِ میم‌کوین‌های دیگر بازار بلند شود.
همان‌طور که گفتیم ایلان (ELON) یک توکن ERC20 روی بلاکچین “Polygon” و “Ethereum” است که از محبوب‌ترین بلاک چین‌ها و راه‌حلی برای بسیاری از برنامه‌های غیرمتمرکز هستند.
مکانیسم اجماع اثبات کار آن، ماینرها را ملزم به استخراج اتر جدید می‌کند و تضمین می‌کند که اتریوم یکی از امن‌ترین بلاک چین‌ها در صنعت کریپتو است. مجموعه‌ای از گره‌های غیرمتمرکز تراکنش‌ها را تایید می‌کنند و بلاک چین اتریوم را ایمن می‌کنند.

ویژگی‌های منحصر به فرد دوج ایلان چیست؟

دوج ایلان یک استراتژی مشابه با توکن شیبا اینو (SHIB) دارد. از نظر فنی، ارز دیجیتال دوج ایلان یک فورک از دوج کوین است.
نام این رمزارز ترکیبی از دوج کوین و ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر و از حامیان صریح دوج است. از طرف دیگر این توکن به مریخ (Mars) اشاره دارد، که چرخشی هم روی میم کوین معروف دیگر یعنی مون (Moon) دارد؛ به این معنا که دوج ایلان یک حرکت عظیم رو به بالا را تجربه خواهد کرد.
اصلی‌ترین استراتژی آن در نامِ این رمزارز نهفته است. این یک واقعیت است که یک توییت از ایلان ماسک این قدرت را دارد که تجزیه و تحلیل فنی همه کارشناسان ارزهای دیجیتال را مختل کند. درنتیجه داشتن یک نام قدرتمند، مانند ایلان، به عنوان نماد آن عالی است و می‌تواند به رشد بیشتر پروژه کمک کند.
حداکثر عرضه توکن‌های ایلان 1,000,000,000,000,000 است و عرضه توکن در حال گردش آن در زمانِ فعلی 555,841.79 میلیارد است.

قیمت دوج ایلان مارس در آینده چه تغییری خواهد کرد؟

سرمایه‌گذاران انتظار دارند که این ارز دیجیتال ظرف یک سال به 0.000003 دلار و در پنج سال دیگر به 0.000009 دلار برسد.
شبکه “Price Prediction Net” نیز تخمین می‌زند که دوج ایلان به میانگین 0.00000163 دلار در سال 2022، 0.00000519 دلار در سال 2025 و 0.00001129 دلار در سال 2027 خواهد رسید.
اگرچه این پیش‌بینی‌های قیمت کاملاً تضمینی نیستند، بنابراین همیشه باید تحقیقات بیشتر و تجزیه و تحلیل مناسب انجام داد.
از کجا می‌توان دوج ایلان خرید؟ در حال حاضر، توکن ELON برای خرید در صرافی “KuCoin”، یونی‌سواپ “Uniswap”، شیبا سواپ (ShibaSwap) و تعداد زیادِ دیگر از پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال در دسترس است.

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

× هفت = شصت سه