دولت بایدن در مبارزه با فساد، رمزارزها را هدف گرفت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دولت بایدن در مبارزه با فساد، رمزارزها را هدف گرفت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دولت بایدن برای مبارزه با فساد مالی و دولتی یک برنامۀ راهبردی ارائه کرده است. این برنامه 38 صفحه‌ای پنج محور استراتژیک دارد و در آن به بخش رمزنگاری توجه ویژه‌ای شده تا از اقدامات غیرقانونی مرتبط با رمزارزها جلوگیری کند. به نظر می‌رسد دولت بایدن قصد دارد صنعت رمزارز را زیر فشار قرار دهد.
دولت بایدن انتشار این سند را روز دوشنبه از طریق سایت کاخ سفید اعلام کرد. در بیانیۀ کاخ سفید آمده که این برنامه قصد دارد بازیگران اقتصادی فاسدی را که از سیستم‌های مالی ایالات متحد آمریکا و جامعۀ جهانی استفاده می‌کنند تا دارایی‌های خود و همچنین فرایندهای اقداماتشان را مخفی کنند، متوقف سازد.
در محور سوم این برنامه آمده است که وزارت دادگستری این کشور، از طریق یک کارگروه تخصصی جدید، با اقداماتی که از رمزارزها برای تأمین مالی غیرقانونی استفاده می‌کنند، مبارزه می‌کند. فعالیت این کارگروه تازه‌تأسیس بر پیگرد قانونی جرایم مربوط به ارزهای دیجیتال و پولشویی متمرکز است.
پولشویی یک دغدغۀ دائمی در میان ناظران ارزهای رمزنگاری شده به ویژه استیبل‌کوین‌هاست. زیرا از نظر این ناظران، ارزهای دیجیتالی متصل به ارز فیات، امکانی را برای پرداخت‌های غیرقانونی فراهم کرده‌اند.
عنوان محور دوم این برنامه «محدود کردن تأمین مالی غیرقانونی» است و حاوی اقداماتی است که ایالات متحد آمریکا باید در زمینۀ بررسی خطرات استفاده از دارایی‌های دیجیتال و همچنین همکاری با کشورهای دیگر در توسعۀ ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) انجام دهد.
هم‌اکنون فعالیت‌های غیرقانونی متعددی با استفاده از رمزارزها انجام می‌شود، از جمله قاچاق مواد مخدر و فرار از تحریم‌ها. همچنین ماهیت غیرقابل‌بازگشت تراکنش‌های رمزنگاری‌شده موجب می‌شود که قربانیان کلاهبرداری نتوانند برای بازگرداندن پول خود از مجرمان سایبری اقدام کنند.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هشت × = بیست چهار