دولت هندوستان به جای ممنوعیت، رمزارز را قانونی می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دولت هندوستان به جای ممنوعیت، رمزارز را قانونی می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش خبرگزاری ان‌دی‌تی‌وی (NDTV) لایحۀ ارزهای دیجیتال در پارلمان هندوستان، به جای ممنوعیت، قانون‌مند کردن این ارزها را پیشنهاد داده است. هیئت بورس و اوراق بهادار هندوستان (SEBI) بر تدوین این مقررات نظارت دارد و دارندگان رمزارز باید در صرافی‌هایی مورد تأیید این هیئت ثبت‌نام کنند.

در 23 نوامبر، کوین‌تلگراف (cointelegraph) گزارش داده بود که دولت هند در حال بررسی لایحه‌ای برای صدور یک ارز دیجیتال رسمی و در عین‌حال ممنوعیت همۀ ارزهای دیجیتال خصوصی است. این خبر و ابهاماتش موجب شد که دربارۀ چشم‌انداز رمزارزها در هندوستان اختلاف نظر به وجود آید.
اما خبرگزاری محلی ان‌دی‌تی‌وی (NDTV) در 2 دسامبر اطلاع داد که جزئیاتی از لایحۀ یادشده را به دست آورده است. گزارشگر این خبرگزاری گفت که این لایحه حاوی پیشنهاداتی برای تنظیم و قانونمند کردن ارزهای دیجیتال است و هیئت بورس و اوراق بهادار هندوستان (SEBI) بر تدوین این مقررات نظارت خواهد داشت.
طبق این خبر، به سرمایه‌گذاران یک مدت زمان مشخص داده می‌شود تا دارایی‌های رمزنگاری خود را اعلام‌کنند و آن‌ را به صرافی‌هایی منتقل کنند که مورد تأیید کمیسیون بورس و اوراق بهادار هندوستان باشد. این نشان می‌دهد که ممکن است کیف پول‌های خصوصی ممنوع شود. گفته می‌شود که این محدودیت برای جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم است.
این گزارشگر همچنین خبر داد که دولت هندوستان مادامی که بر مسئلۀ رمزارزها تمرکز دارد، برنامۀ خود برای صدور یک ارز دیجیتال بانک مرکزی هند را موقتاً متوقف می‌کند.
وی همچنین تأکید کرد که هیچ‌یک از رمزارزها به عنوان پول قانونی به رسمیت شناخته نمی‌شوند: رمزارزها به عنوان پول قانونی پذیرفته نخواهند شد. این همان چیزی است که نخست‌وزیر نیز در مذاکرات خود کاملاً تصریح کرد تا اطمینان حاصل شود که چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

منبع: cointelegraph.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

+ نوزده = 25