دیوید مارکوس، مدیر رمز ارز فیسبوک، این شرکت را ترک می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

دیوید مارکوس، مدیر رمز ارز فیسبوک، این شرکت را ترک می‌کند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دیوید مارکوس (David Marcus)، مدیر پروژه‌های رمز ارز شرکت پلتفرم متا (فیسبوک)، روز سه‌شنبه 30 نوامبر اعلام کرد که تا پایان سال این شرکت را ترک خواهد کرد و قصد دارد که کار جدیدی را آغاز کند.
او در پلتفرم رسانۀ اجتماعی فیسبوک اعلام کرد: پس از هفت سال کار در متا تصمیم گرفتم که از سمت خود کناره‌گیری کنم و شرکت را تا پایان سال ترک کنم.
مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیسبوک، دربارۀ پست مارکوس اظهار نظر کرد و گفت: من خیلی چیزها در کار با شما یادگرفتم و برای هرکاری که شما برای ما انجام دادید، بسیار سپاسگزارم.
او همچنین گفت که بدون رهبری مارکوس، آن‌ها چنین رشدی را تجربه نمی‌کردند. او از مارکوس تشکر کرد که یک تیم عالی ساخته و گفت: در حالی‌که دلتنگ همکاری با شما خواهم شد، مشتاقانه منتظر همکاری با استفان هستم تا تیم را به جلو هدایت کند.
با خروج مارکوس از متا، رئیس پیشین پی‌پل (PayPal)، استفان کسریل (Stephane Kasriel)، نقش مارکوس را در این سازمان بر عهده خواهد گرفت.
خبر خروج مارکوس موجب شده که سهام فیسبوک 3.3 درصد کاهش یابد. مارکوس در سال 2014 به فیسبوک پیوست و بر کلیۀ محصولات، پرداخت‌ها و خدمات مالی این شرکت نظارت داشت. او همچنین از خالقان ارز دیجیتال فیسبوک، دیِم (Diem)، است که هنوز راه‌اندازی نشده است.
مارکوس که پیش از فیسبوک در سمت رئیس پی‌پل فعالیت می‌کرد، از مدت‌ها پیش در جامعۀ ارزهای دیجیتال چهرۀ مهمی بود. او یکی از نخستین رهبران فناوری رمزارز بود که بیت کوین و سایر دارایی‌های کریپتو را پذیرفت، و در گذشته نیز در جایگاه یکی از اعضای هیئت مدیرۀ صرافی کوین بیس فعالیت می‌کرد.
او در اقدامات فیسبوک برای توسعۀ یک ارز دیجیتال و کیف پول نظارت داشت. خروج او برای این شرکت یک شکست محسوب می‌شود.

منبع: blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شصت دو − 56 =