رئیس جمهور آژانتین: دلیلی ندارد با بیتکوین مخالفت کنیم - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رئیس جمهور آژانتین: دلیلی ندارد با بیتکوین مخالفت کنیم

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رئیس جمهور آرژانتین اعلام کرده که دلیلی ندارد این کشور در برابر پذیرش بیتکوین مخالفتی داشته باشد. این کشور طی پنج سال اخیر تورم زیادی را تجربه کرده و رئیس جمهور آن بیتکوین را دارای ویژگی ضدتورم می‌داند.

تصمیم السالوادور برای پذیرش بیتکوین به عنوان پول قانونی، نگرانی‌هایی را در آمریکای جنوبی و مرکزی برانگیخته است. رئیس جمهور آرژانتین آخرین کسی است که حمایت خود را در مصاحبۀ اخیر خود نشان داده است.

او در این مصاحبه دربارۀ لزوم دیجیتالی شدن و موقعیت آرژانتین در این زمینه سخن گفت.

از او این سوال پرسیده شد که آیا آرژانتین قصد دارد که پول دیجیتال بانک مرکزی خود را راه‌اندازی کند، یا آنکه بیت کوین را به عنوان پول رسمی بپذیرد یا خیر. او به این سوال چنین پاسخ داد که دلیلی برای نه گفتن نیست. شاید این کار راه خوبی باشد.

اون همچنین به مزایای قابل‌توجهی اشاره کرد که رفتن به مسیر پذیرش بیت کوین می‌تواند در بر داشته باشد. من جمله آنکه آثار تورمی خنثی خواهد شد، زیرا ماکزیمم موجودی بیت کوین 21 میلیون کوین است.

تورم موضوعی است که آرژانتین با آن سروکار دارد. تنها در ژوئن 2021، قیمت مصرف کننده بیش از 3 درصد افزایش یافت. بر این اساس تحلیلگران معتقدند که طی 12 ماه، نرخ تورم 50 درصد خواهد بود.

همچنین طی 5 سال گذشته پول رسمی آرژانتین در برابر دلار آمریکا 85 درصد از ارزش خود را از دست داده است. به همین دلیل رئیس جمهور آرژانتین به بیت کوین به عنوان وسیله‌ای ضدتورمی نگاه می‌کند.

البته او در این زمینه احتیاط را لازم می‌داند: باید اعتراف کنم که این مسئله موضوعی است که باید با احتیاط با آن برخورد کرد. زیرا ناآشنا است و فهم اینکه چطور این ثروت به دست می‌آید، دشوار است.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

46 − = سی هفت