رئیس جمهور السالوادور برنامۀ اجرای قانون بیتکوین را اعلام می‌کند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رئیس جمهور السالوادور برنامۀ اجرای قانون بیتکوین را اعلام می‌کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به‌رغم نقدها و مخالفت‌هایی که دربارۀ تبدیل شدن بیتکوین به ارز رسمی السالوادور وجود دارد، این کشور در حال آماده شدن برای اجرای قانون بیتکوین در سپتامبر است. شهروندان این کشور از روز 7 سپتامبر می‌توانند از مزایای این قانون برخوردار شوند.

نایب بوکله، رییس جمهور السالوادور، ساختار اجرای قانون بیتکوین را اعلام کرد؛ کیف پول چیوو (Chivo) نیز همان روز برای دانلود در دسترس خواهد بود.

رئیس جمهور السالوادور روز 23 اوت در توئیتر خود نوشت که اپلیکیشن کیف پول چیوو دارای این ویژگی است که کاربران را قادر می‌کند به صورت خودکار بیت کوین خود را به دلار تبدیل کنند.

افرادی که تصمیم می‌گیرند بیتکوین خود را نگاه دارند و سپس به پول نقد تبدیل کنند می‌توانند این کار را در هریک از 200 دستگاه خودپردازی که دولت راه‌اندازی کرده، انجام دهند.

همچنین 50 شعبه در سراسر السالوادور برای برداشت و سپرده‌گذاری وجود دارد، دربارۀ چگونگی استفاده از کیف پول‌ها و خودپردازها نیز به افراد آموزش داده خواهد شد. رئیس جمهور افزود که برداشت نقدی می‌تواند در 24 ساعت شبانه روز و بدون پرداخت کارمزد انجام شود.

بوکله برای نخستین بار در ماه ژوئن خبر از ایجاد کیف پول چیوو داد. بنابر گفته وی، شهروندان بزرگسالی که نرم‌افزار چیوو را دانلود می‌کنند به مبلغ 30 دلار بیتکوین دریافت خواهند کرد.

یکی دیگر از مزایای برنامۀ دولت که بوکله درباره‌اش سخن گفت، صرفه‌جویی در هزینه‌های مربوط به حواله‌هاست. وی همچنین گفت که السالوادوری‌های خارج از کشور نیز می‌توانند از این کیف پول برای ارسال پول به خانواده و دوستان خود در کشور استفاده کنند.

البته پذیرش بیت کوین برای شهروندان السالوادور اجباری نیست. آن‌ها روز 7 سپتامبر می‌توانند کیف پول را دانلود کنند و از همان روز نیز قانون بیت کوین اجرا خواهد شد. تنها کسانی که در این کیف پول ثبت نام کنند، از مزایای این قانون بهره‌مند خواهند شد.

منبع: cryptopotato.com

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− 3 = سه