راه‌اندازی ارز دیجیتال در هند، پذیرش کریپتو در کوبا - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

راه‌اندازی ارز دیجیتال در هند، پذیرش کریپتو در کوبا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک مرکزی هند طی چهارماه آینده اقدام به راه‌اندازی آزمایشی روپیۀ دیجیتال خواهد کرد. دولت کوبا نیز به دنبال پذیرش و قانون‌مند کردن رمزارز برای پرداخت است.

رئیس بانک مرکزی هند اعلام کرد که این نهاد مالی قصد دارد نخستین برنامۀ آزمایشی خود برای روپیۀ دیجیتال را تا ماه دسامبر راه‌اندازی کند. هدف این برنامه آزمودن امنیت ارز دیجیتال بانک مرکزی هند و تأثیر آن بر شبکۀ اقتصاد محلی است.

وی افزود: ما دربارۀ این ارز احتیاط زیادی خواهیم کرد، زیرا نه فقط برای هند، بلکه برای جهان محصول جدیدی است. او همچنین اضافه کرد که بانک مرکزی میان دفترحساب متمرکز برای روپیۀ دیجیتال، و فناوری دفتر حساب توزیع شده دوشقه شده است. دفترحساب توزیع شده دسترسی تعداد زیادی از مشارکت کنندگان را میسر می‌کند، در حالیکه دفتر حساب متمرکز به دست یک نهاد واحد یا همان بانک مرکزی هند اداره می‌شود.

از سوی دیگر، در آمریکای جنوبی، پس از آنکه السالوادور بیتکوین را به عنوان پول رسمی خود پذیرفت، برخی کشورها در حال تقلید از این اقدام هستند. چنان‌که بانک مرکزی کوبا نیز می‌خواهد قوانینی را اجرا کند تا به‌واسطۀ آن مردم کوبا بتوانند به صورت قانونی از دارایی دیجیتال استفاده کنند.

در ماه می، رئیس جمهور کوبا با سایر مقامات کشور به دنبال بررسی و آزمودن راه‌هایی برای پذیرش رمزارز بود، تا دولت این کشور بتواند بر آشفتگی‌های مالی که به ویژه پس از پاندمی کرونا تشدید شده، غلبه کند.

در 27 اوت، بلومبرگ گزارش داد که مقامات محلی در حال برنامه‌ریزی برای ورود به دنیای دارایی‌های دیجیتال هستند و قصد دارند رمزارزها را به رسمیت بشناسند و برایشان مقررات وضع کنند.

بانک مرکزی کوبا مشخص خواهد کرد که چگونه به ارائه‌دهندگان خدمات مرتبط با رمز‌ارز در این کشور مجوز بدهد.

در واقع به نظر می‌رسد که ماهیت غیرمتمرکز بیت کوین و رمزارزهای دیگر می‌تواند گزینۀ مناسبی برای کوبا باشد. با وجود این دولت این کشور می‌خواهد اطمینان پیدا کند که استفاده از دارایی‌ها تا حدی قابل کنترل باشد و بتواند از آن‌ها برای منافع اقتصادی-اجتماعی استفاده کند.

منبع: cryptopotato.com

 

 

 

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

− شش = 4