CBDC-ارز دیجیتال بانک مرکزی
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

راه‌اندازی کارگروهِ ویژه ارز دیجیتال بانک مرکزی در انگلیس

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دولت انگلیس در راستای تلاش‌های خود برای درنظرگرفتنِ عرضهِ ارز دیجیتال مورد حمایت دولت، از کارگروه جدیدِ ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود رونمایی کرد.
گروه ویژه، متشکل از کارشناسانی از بانک انگلیس (BoE) و خزانه‌داری خواهد بود و هر دو با هم برای هماهنگی در اکتشاف “CBDC” بالقوه انگلستان همکاری خواهند کرد.
انگلستان ارز دیجیتال را شکل جدیدی از پول می‌داند که مکمل ارز فیات کشور، یعنی پوند انگلیس است. البته به گفته مسئولان، دولت و بانک انگلیس هنوز تصمیمی در مورد ایجادِ “CBDC” در انگلیس اتخاذ نکرده‌اند، اما به طور گسترده با ذینفعان آن در مورد مزایا، خطرات و کاربردهای آن همکاری می‌کنند.

ارز دیجیتال بانک مرکزی، نوعی پول است که «در کنارِ» پول نقد و سپرده‌های بانکی، به جای «جایگزینی» آن‌ها وجود دارد. دولت این کشور، تشخیص می‌دهد که پول نقد برای میلیون‎ها نفر در سراسر انگلستان مهم است.
‌حال، نقش‌های اصلی کارگروهِ ویژه CBDC، هماهنگی در کشف اهداف، موارد استفاده، فرصت‌ها و خطرات احتمالی، پشتیبانی از ارزیابی دقیق، منسجم و جامع از پرونده کلی CBDC انگلستان و نظارت بر تحولات CBDC بین‌المللی برای اطمینان از این‌که انگلستان در خط مقدم نوآوری جهانی باقی مانده، است.
بانک انگلیس همچنین اشاره کرده که یک واحدِCBDC ، یک انجمن مشارکت CBDC و یک مجمع فناوری CBDC ایجاد خواهد کرد تا به هماهنگی تلاش‌ها با سهامداران مربوطه کمک کند.

منبع: www.blockchain.news

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

0.0/5

هشتاد چهار − 82 =