رمزارز ملی پس از تصویب در شورای پول و اعتبار راه‌‌اندازی می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

رمزارز ملی پس از تصویب در شورای پول و اعتبار راه‌‌اندازی می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی اعلام کرد که زیرساخت‌های فنی راه‌اندازی رمزارز ملی آماده شده است. وی گفت: مطابق قانون برای راه اندازی رمزارز ملی نیازمند تصویب نهایی از سوی شورای پول و اعتبار هستیم.
مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، خبر داد که رمزارز ملی به زودی راه‌اندازی خواهد شد. به گفتۀ وی مصوبۀ مربوط به رمزارز ملی به تأیید بانک مرکزی رسیده، اما برای اجرا شدن نیازمند تصویب شورای پول و اعتبار است.
محرمیان گفت: رمزارز ملی دارای پشتوانۀ مالی بانک مرکزی است. رمزارزهای دیگر به صورت آزاد هستند و پشتوانۀ اعتباری ندارند و تنها پشتوانۀ آن‌ها اعتمادی است که مردم به آن‌ها دارند.
وی افزود: با توجه به مسائلی که رمزارزهای آزاد به همراه داشته‌اند، در سراسر دنیا، بانک‌های مرکزی به دنبال صدور رمزارز ملی خود هستند. این رمزارزهای ملی همانند اسکناسی است که ما در جیب خود داریم و پشتوانه‌اش بانک مرکزی است.
به گفتۀ وی قوانین جدید رمزارز ملی برای بانک مرکزی ارسال شده و این نهاد نیز این قوانین را به تصویب رسانده است. تصویب نهایی در اختیار شورای پول و اعتبار است.
محرمیان این اقدام را مصالحه‌ای میان فناوری‌های نوآورانه و حاکمیت پول ملی تلقی کرد. به نظر وی این مصالحۀ دشواری است و برای همۀ کشورها چالشی جدی را به همراه آورده است.
وی همچنین گفت که این رمزارز قابلیت استخراج یا خریدوفروش مانند کالا را ندارد. ارزشگذاری آن دقیقا مانند اسکناس است و حالا به صورت دیجیتالی دریافت می‌شود و ارزش آن نیز مانند پول هر کشور بالا و پایین می‌رود.
به گفتۀ محرمیان این پول بی‌واسطه قابل انتقال به مقصد در همه جای دنیاست. وی همچنین بر این نکته تأکید کرد که ممنوعیت رمزارز یا انفعال در آن تجربۀ مطلوبی را رقم نمی‌زند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

سی ÷ = شش