سختگیری ژاپن و نگرانی چین دربارۀ استیبل‌کوین‌ها - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سختگیری ژاپن و نگرانی چین دربارۀ استیبل‌کوین‌ها

زمان مطالعه: 2 دقیقه

برخی مقامات ژاپن استیبل‌کوین‌ها را تهدیدی برای شبکۀ پول ملی خود می‌دانند و این ممکن است منجر به وضع قوانین سختگیرانه‌تری شود.

دولت ژاپن قصد دارد که استیبل‌کوین‌ها را تحت مقررات سختگیرانه‌تری درآورد، زیرا برخی مقامات آن را تهدیدی برای ثبات مالی این کشور می‌دانند. همزمان، بانک ژاپن قصد دارد که ین دیجیتال صادر کند، زیرا آن را جایگزین امن‌تری برای ارزهای مجازی خصوصی می‌داند.

به گزارش رویترز، سه مقام ژاپنی گفته‌اند که این کشور به دنبال قانون‌مند کردن دارایی‌های دیجیتال است. برخی ناظران محلی باور دارند که استیبل‌کوین‌ها می‌توانند به اکوسیستم مالی ژاپن صدمه بزنند.

لازم به توجه است که آژانس خدمات ملی ژاپن (FSA) یک بخش سازمانی را برای وضع مقررات در خصوص ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. ضمن آنکه وزارت مالیۀ این کشور افزایش پرسنل مورد نیاز را پیش‌بینی نمود.

مقررات سختگیرانۀ احتمالی ممکن است به سود بانک مرکزی وضع شود. این نهاد به تازگی در حال آزمودن صدور ارز دیجیتال خود است و آن را گزینۀ بهتر و امن‌تری در مقایسه با دارایی‌های کریپتو می‌داند. این نهاد یک برنامۀ آزمایشی را آغاز کرده تا امکان‌پذیری فنی چنین محصولی را تأیید کند.

همچنین به تازگی بانک خلق چین در خصوص ارزهای دیجیتال ابراز نگرانی کرده است، این نگرانی به ویژه دربارۀ استیبل‌کوین‌ها طرح شده است، که زعم مقامات می‌تواند به طریقی منفی بر سیستم مالی جهان تأثیرگذارد. معاون بانک خلق چین، “Fan Yifei” این دارایی‌ها را همچون ابزارهایی برای احتکار توصیف کرد که قابلیت صدمه زدن به امنیت اجتماعی و مالی جهان را دارند.

برخی سازمان‌های تجاری موسوم به استیبل‌کوین‌ها، به ویژه استیبل‌کوین‌های جهانی، ممکن است برای سیستم پولی بین‌المللی، و سیستم پرداخت و تسویه حساب، ریسک و چالش به همراه آورند.

فارغ از این موارد، بانک خلق چین نیز در حال توسعۀ ارز دیجیتال خود است. برخلاف ماهیت غیرمتمرکز دارایی‌های مجازی خصوصی، یوان دیجیتال کاملا تحت اختیار مقامات چین است و به واسطۀ آن‌هاست که توزیع می‌شود.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

پانزده ÷ سه =