سرمایه‌گذاری نهادی در بازار کریپتو افزایش خواهد یافت - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سرمایه‌گذاری نهادی در بازار کریپتو افزایش خواهد یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیشتر سرمایه‌گذاران نهادی و مدیران ثروتمند معتقدند که عرضۀ کریپتوی آن‌ها به زودی گسترده‌تر خواهد شد. از هر ده سرمایه‌گذار نهادی از ایالات متحد آمریکا، فرانسه، آلمان، بریتانیا و امارات متحد عربی، هشت سرمایه‌گذار می‌خواهد عرضۀ کریپتوی خود را تا سال 2023 تقویت کنند. 40 درصد از آن‌ها برنامه ‌دارند که دارایی خود را به شدت افزایش دهند.

یک نهاد مدیریت سرمایه‌گذاری اروپایی موسوم به مدیریت دارایی دیجیتال نیکل (Nickel) اخیرا یک نظرسنجی انجام داده و در آن نشان داده که بیش از 80 درصد از سرمایه‌گذاران انتظار دارند که عرضۀ دارایی مجازی آن‌ها طی 2 سال آینده افزایش یابد.

40 درصد از آن‌ها که در سیستم‌های اقتصادی رو به رشد ایالات متحد آمریکا، بریتانیا، امارات متحد عربی، فرانسه و آلمان هستند، قصد دارند که به میزان قابل توجهی در بازار کریپتو سرمایه‌گذاری کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که صرفا یک درصد از مدیران ثروتمند و سرمایه‌گذاران نهادی کل دارایی دیجیتال خود را می‌فروشند و هفت درصد نیز معتقدند که باید عرضۀ خود را کاهش دهند.

موسسۀ نیکل نشان داده که علت اصلی تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری بیشتر در کریپتوکارنسی، چشم‌انداز بلند مدت رشد این سرمایه است؛ در واقع این پاسخی است که 58 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی این موسسه اعلام کرده‌اند. به علاوه، 38 درصد نیز ادعا کرده‌اند که پس از سرمایه‌گذاری در کریپتو، به این نوع از دارایی بیشتر اعتماد کرده‌اند، و همچنین 37 درصد گفته‌اند که اگر چنین اقدامی را از سوی یک شرکت بزرگ ببینند، بودجه‌ای را برای ورود به این بازار اختصاص خواهند داد.

مدیر و بنیانگذار شرکت نیکل می‌گوید که بحران کووید-19 یکی از دلایل اصلی است که موجب افزایش چنین تمایلی در سرمایه‌گذاران نهادی شده است: «بسیاری از این سرمایه‌گذاران حرفه‌ای که دارایی کریپتو دارند، به دنبال افزایش عرضۀ خود هستند و این خود به موجب عوامل متعددی است، من جمله: عملکرد نیرومند بازار در طول بحران کووید-19، سرمایه‌گذاران و شرکت‌های تثبیت‌شده‌ای که بازار را تأیید می‌کنند، و بهبود زیرساخت‌ها و چارچوب‌های قانونی این بخش. این روند رو به گسترش است».

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

هفتاد شش ÷ = نوزده