سنای آمریکا 28 میلیارد دلار مالیات بر رمزنگاری اضافه کرد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سنای آمریکا 28 میلیارد دلار مالیات بر رمزنگاری اضافه کرد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سنای آمریکا قرارداد دوحزبی را که در آن 550 میلیارد دلار برای حمل‌ونقل و سیستم‌های برق در نظر گرفته شده، تصویب کرد. در لحظات آخر تصویب این قرارداد قانون‌گذاران 28 میلیارد دلار برای مالیات رمزنگاری وضع کردند.

پیشنهاد سنا مقررات سختگیرانه‌تری را برای کارگزاران و مشاغل رمزنگاری وضع می‌کند و آن‌ها را ملزم می‌کند که معاملات رمزنگاری بالایِ 10.000 دلار را گزارش کنند. مالیات رمزنگاری در آخرین دقیقه در 28 جولای، پس از هفته‌ها رفت و برگشت بین دو طرف، اضافه شد.

سناتور راب پورتمن (Rob Portman)، سناتور اوهایو در حزب جمهوری‌خواه، مدعی شد که مقررات رمزنگاری از اولویت‌های اصلی کنگره است که نگران مالیات و گزارش‌گری رمزنگاری هستند.

 این در حالی است که جامعه رمزنگاری از پیشنهاد گزارش رمزنگاری چندان راضی نیست و می‌گوید که با آن مخالفت خواهد کرد.

در حال حاضر، کره جنوبی تنها کشوری است که 20 درصد مالیات بر معاملات رمزنگاری وضع کرده است.

فشار ایالات متحده برای مقررات رمزنگاری

طی هفته گذشته چندین سیاست‌مدار آمریکایی خواستار تنظیم مقررات قانونی برای تنظیم سریع مقررات رمزنگاری شده‌اند. جانت یلن (Janet Yellen)، وزیر خزانه‌داری آمریکا، در جلسه گروه کاری رئیس جمهور در بازارهای مالی، خواستار تنظیم بازار استیبل کوین شد؛ چرا که استیبل کوین‌ها به‌عنوان سوخت معاملات رمزنگاری عمل می‌کنند.

سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren) نیز خواستار وضع قوانین هرچه سریع‌تر در این بازار شده است، چون محبوبیت رمزنگاری را خطری برای سرمایه‌گذاران کوچک می‌داند. او همچنین تاکید کرد که بازار ارزهای رمزنگاری‌شده بدون مقررات می‌تواند توسط افراد ثروتمند و قدرتمند دستکاری شود.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شانزده − = پانزده