سولانا، ویزای دنیای رمزارز - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

سولانا، ویزای دنیای رمزارز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تحلیل‌گر بانک‌آوآمریکا (Bank of America) گفته است که سولانا می‌تواند از اتریوم پیشی بگیرد و به ویرای دنیای رمزارز تبدیل شود.

این تحلیل‌گر پیش‌بینی کرده است که سولانا به دلیل کارمزد پایین‌ترش در تراکنش‌ها می‌تواند به سادگی از اتریوم سبقت بگیرد. او گفت که سولانا می‌تواند به ویزای صنعت رمزارز تبدیل شود.

به نظر می‌رسد که امید زیادی به سولانا وجود دارد. این رمزارز در 12 ماه گذشته یکی از برترین‌های بازار رمزارز بوده است و ارزش آن 4300 درصد رشد کرده است. امروز این ارز دیجیتال پنجمین رمزارز بازار است و ارزش بازار آن حدود 50 میلیارد دلار است.

تحلیل‌گر بانک‌آوآمریکا معتقد است که سولانا از رقبای خود پیش است؛ زیرا کارمزد تراکنش‌هایش پایین است. همچنین از مکانیزم اثبات سهام و اثبات تاریخچه (proof-of-history) استفاده می‌کند.

این رمزارز می‌تواند جای اتریوم را بگیرد. به ویژه با توجه به اینکه اتریوم هنوز بر اساس مکانیزم اثبات کار اداره می‌شود. تعداد تراکنش‌های اتریوم در ثانیه به میزان قابل‌توجهی کمتر از سولاناست. سرعت شبکۀ سولانا 65 هزار تراکنش در ثانیه و میانگین کارمزدش 0.00025 دلار است. به همین دلیل این تحلیل‌گر فکر می‌کند که سولانا به لطف طراحی متفاوتش می‌تواند اتریوم را پس بزند و جایش را بگیرد.

دیگران هم پیش‌تر دربارۀ سولانا گمانه‌زنی‌های امیدوارکننده‌ای داشته‌اند، تا جایی که سولانای آینده را از بیت‌کوین نیز برتر بدانند. برای مثال بنیانگذار صرافی اف‌تی‌اکس، سام بنکمن فراید (Sam Bankman-Fried)، چندی پیش گفت که سولانا به دلیل سرعت مقیاس‌پذیری‌اش می‌تواند به دارایی دیجیتال غالب این بازار تبدیل شود.

مزیت دیگر سولانا آن است که مکانیزم سازگار با محیط زیست دارد. این رمزارز حتی در مقایسه با مرورگر اینترنت شرکت گوگل، آسیب و زیان کمتری برای محیط زیست دارد. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که دو سرچ گوگل از یک تراکنش در شبکۀ سولانا انرژی بیشتری مصرف می‌کند.

از این هم بیشتر، شاید جالب باشد بدانید که یک تراکنش سولانا 24 بار کمتر از شارژ کردن موبایلتان انرژی مصرف می‌کند. میزان انرژی مصرفی این شبکه در سال معادل مصرف برق 986 خانوار آمریکایی در سال است.

منبع: cryptopotato

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

40 + = چهل دو