شبکه اتریوم به زودی ارتقا می‌یابد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شبکه اتریوم به زودی ارتقا می‌یابد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت اتر طی 24 ساعت گذشته 4.83 درصد رشد داشت و باز از سطح 2300 دلار عبور کرد. هم‌اکنون اتر با قیمت 2342 دلار خریدوفروش می‌شود و سرمایۀ بازار آن 272 میلیارد دلار است. علت این افزایش قیمت آن بود که تیم بیکو (Tim Beiko) اعلام کرد که ارتقای هاردفورک لندن در بلاکچین اتریوم کمتر از یک ماه دیگر (یعنی 4 اوت 2021) اجرا می‌شود.

بیکو همچنین گفت که اکثر کاربران هم‌اکنون این ارتقا را پذیرفته‌اند. ضمنا اشاره کرد که او انتظار ندارد با اعتراضی جدی در این باره مواجه شود. با وجود این، تصمیم نهایی طی جلسه‌ای در جمعۀ آتی گرفته خواهد شد.

هاردفورک لندن بخشی از مسیری است که مقصودش اجرای آتی اتریوم 2 بر اساس مدل اثبات سهام است. پیش از آنکه این ارتقا به طور قطعی و نهایی اجرا شود، توسعه‌دهندگان به نحو موفقیت‌آمیزی آن را در راپستن (Ropsten) و گوئرلی (Goerli) آزمایش کردند.

شبکه اتریوم به زودی ارتقا می‌یابد

تغییرات عمده‌ای که با اجرای “EIP-1559” رخ خواهد داد

هاردفورک لندن پنج پروتکل بهبود اتریوم (EIP) را به همراه خواهد آورد. نخستین آن‌ها اجرای “EIP-1559” است. “EIP-1559” یک مدل نرخ گس جدید به همراه خواهد داشت که به بلاکچین اتریوم ویژگی تورمی خواهد بخشید. این پروتکل یک ساختار نرخ پایه را تعیین می‌کند تا از افزایش سریع نرخ گس جلوگیری کند.

ماینرهای اتریوم به اجرای “EIP-1559” اعتراض کردند، زیرا این پروتکل بخشی از نرخ گس را از میان می‌برد و این خود درآمد ماینر را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد. با وجود این، سرمایه‌گذاران و تریدرها از این تصمیم استقبال کرده‌اند؛ همچنین کاربران دیفای با این تصمیم موافق‌اند، زیرا تراکنش‌های قابل‌توجهی را در بلاکچین اتریوم انجام می‌دهند.

ارتقای هاردفورک لندن کمتر از یک ماه دیگر در شبکۀ اجرا خواهد شد. این تغییر در شبکۀ اتریوم می‌تواند سرمایۀ بازار توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) را ده برابر کند.

منبع: coingape.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

شش × = شش