شبکۀ اتریوم به دو زنجیره تقسیم می‌شود - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شبکۀ اتریوم به دو زنجیره تقسیم می‌شود

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اتریوم که دومین شبکۀ رمزارز بزرگ دنیاست، دچار شکاف زنجیره‌ای شده است؛ زیرا یک اشکال نرم‌افزاری بخش زیادی از کاربران را تحت تأثیر قرار داده است. اتریوم پیش‌تر برای رفع این مشکل یک وصله (patch) منتشر کرده بود، اما بخشی از کاربران هنوز نودهای خود را به وسیلۀ آن به روزرسانی نکرده‌اند.

در اواسط ماه اوت، توسعه‌گران یک آسیب‌‌پذیری را در شبکه پیدا کردند و برای حل آن یک به‌روزرسانی موسوم به “Hades Gamma” را منتشر و توزیع کردند. با وجود این تعداد زیادی از کاربرانِ نود کامل (full node) از آن استفاده نکردند و شبکه شاخه شاخه شد.

تعدادی از گزارش‌ها و داده‌های پرتال‌های تحلیلی نشان می‌دهد که بلاکچین اتریوم به دو نسخۀ تقسیم شده است، زیرا برخی نودهای “Geth” خود را به‌روزرسانی نکرده‌اند. در حساب کاربری توئیتری “Go Ethereum” روز جمعه عصر نوشته شده:

در شبکۀ اصلی اتریوم یک انشعاب رخ داده است… لطفا نودهای خود را به روز کنید، اگر تاکنون این کار را انجام نداده‌اید.

توسعه‌گران اتریوم این آسیب‌پذیری را کشف کردند و برای رفع آن در اواسط ماه اوت یک وصله (patch) منتشر کردند که “Hades Gamma” نام دارد.

نسخۀ قدیمی “Geth” مورد استفادۀ بیش از 70 درصد گره‌های شبکه است. در 24 اوت، اکانت توئیتری “Go Ethereum” دربارۀ این ارتقا به عموم گفت: بشتابید. “Geth v1.10.8” منتشر شد. این نسخه آسیب پذیری امنیتی را در همۀ نسخه‌های زندۀ “Geth” را رفع می‌کند. همۀ کاربران “Geth” نیاز دارند که به‌روزرسانی کنند. جزئیات بیشتر برای پیشگیری از حملۀ اتریوم و پروژه‌های پایین دستی آن ارائه خواهد شد.

بنیانگذار یرن فایننس (Yearn Finance)، آندره کرونژ (Andre Cronje) نیز دربارۀ این موضوع در توئیتر نوشت: تا وقتی که مطمئن شوید که در آخرین نسخۀ “Geth” هستید، از انجام تراکنش خودداری کنید.

منبع: news.bitcoin.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

1 × ده =