شرکت اپل در متاورس پتانسیل‌هایی می‌بیند - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شرکت اپل در متاورس پتانسیل‌هایی می‌بیند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تیم کوک (Tim Cook)، مدیرعامل شرکت اپل، تأیید کرد که در فضای متاورس پتانسیل‌هایی را می‌بیند. مدت کوتاهی پس از این اظهارات، سهام شرکت اپل افزایش پیدا کرد.
وی در تماسی که اخیراً با سرمایه‌گذاران داشت، گفت که برنامه‌های کاربردی متاورس دارای پتانسیل‌های زیادی هستند و این شرکت به صورت فعال در حال ‌سرمایه‌گذاری برای توسعۀ ویژگی واقعیت مجازی در محصولات خود است.
کوک افزود: ما همیشه در حال کاوش فناوری‌های جدید و نوظهور هستیم و من از مدت‌ها پیش دربارۀ اینکه چرا این فناوری‌ها جالب هستند، صحبت کرده‌ام. او گفت که پتانسیل‌های زیادی در این فضا می‌بینیم و بر این اساس در آن سرمایه‌گذاری می‌کنیم.
متاورس یک جهان مجازی است که کاربران را قادر می‌کند به روش دیجیتال معاشرت کنند. سندباکس و دیسنترالند از پیشروترین متاورس‌های امروز هستند.
کاربران می‌توانند با استفاده از مرورگر وب به متاورس دسترسی داشته باشند. اما بهترین تجربۀ متاورس با استفاده از دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است که تحقق پیدا می‌کند.
در حال حاضر قیمت سهام اپل 159.22 دلار است. با وجود این، داده‌های معاملات نشان می‌دهد که قیمت واقعی سهام 167.23 دلار است. اینکه آیا اخبار متاورس دلیل این افزایش قیمت بوده یا نه، هنوز مشخص نیست.
با وجود اینکه ایدۀ زندگی کردن در یک فضای مجازی برای بسیاری عجیب است، اما مشاهدۀ رشدی که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مختلف در دهۀ گذشته داشته‌اند، نشان می‌دهد که این ایده غیرممکن نیست.
تا‌ امروز، چندین شرکت فناوری مهم تمایل خود را برای مشارکت در متاورس اعلام کرده‌اند. مهمترینِ آن‌ها فیسبوک بوده است که نام خود را به متا تغییر داد.
همچنین چند برند ورزشی نیز در متاورس مشارکت داشته‌اند. برای مثال آدیداس توکن‌های غیرقابل‌معاوضه (NFT) خود را به حراج گذاشت.
داده‌های کوین‌جکو (CoinGecko) نشان می‌دهد که ارزش کل بازار توکن‌های متاورس 16.3 میلیارد دلار است.

منبع: btcmanager.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

چهل هشت ÷ هشت =