شرکت رابین‌هود از هک شدن اپلیکیشن رمزارز خود خبر داد - دیدکس
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

شرکت رابین‌هود از هک شدن اپلیکیشن رمزارز خود خبر داد

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بیش از 7 میلیون کاربر اپلیکیشن رمزارز رابین‌‌هود به علت یک رخنۀ اطلاعاتی در معرض خطر قرار گرفتند. اپلیکیشن محبوب سرمایه‌گذاری رابین‌هود اعلام کرد که در 3 نوامبر 2021 با رخنه در داده‌های امنیتی خود مواجه شده و این موجب شده که هکرها به برخی اطلاعات شخصی کاربرانش دسترسی پیدا کنند.
رابین‌هود در وبلاگ خود نوشت که اشخاص غیرمجاز از طریق یک تکنیک مهندسی اجتماعی به سیستم پشتیبانی مشتریان دسترسی پیدا کردند.
اگرچه گفته می‌شود که این تهدید امنیتی مهار شده است، اما مهاجمان به اطلاعات محدودی از مشتریان دسترسی پیدا کرده بودند.
کالب سیما (Caleb Sima) مدیر بخش امنیت رابین‌هود گفت که ما وظیفه داریم که در قبال مشتریان خود شفاف باشیم و با صداقت عمل کنیم. پس از بررسی دقیقی که انجام شده است، اطلاع‌رسانی به جامعۀ رابین‌‌هود دربارۀ این حادثه کار درستی است.
اپلیکیشن رابین‌هود چندین ارز دیجیتال در پلتفرم خود دارد. این شرکت اعلام کرد که هکرها توانسته‌اند آدرس ایمیل‌های متعلق به 5 میلیون مشتری را به دست آورند. همچنین نام کامل دو میلیون کاربر نیز در معرض افشا قرار گرفته است.
به گفتۀ شرکت رابین‌هود اطلاعات مربوط به کدپستی و تاریخ تولد 310 مشتری نیز در اختیار مهاجمان قرار گرفته است. همچنین جزئیات گسترده‌تری از اطلاعات حساب 10 مشتری نیز در اختیار هکرها قرار گرفته است.
رابین‌هود همچنین گفت که اطمینان دارد که مهاجمان به اطلاعات حساب بانکی مشتریان این شرکت و اطلاعات کارت‌های اعتباری و نقدی‌شان دسترسی پیدا نکرده‌اند و هیچ یک از کاربران در این حادثه زیان مالی ندیده‌اند.
لازم به ذکر است که این مهاجمان پس از دسترسی یافتن به این اطلاعات، با رابین‌هود تماس گرفته‌اند و مطالبۀ پول کرده‌اند. این شرکت با مقامات قانونی مربوطه تماس گرفته تا بتواند موضوع را بررسی کند و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

منبع: cryptopotato.com

نمایش نظراتبستن نظرات

پیام بگذارید

6 × یک =